سمینار آموزشی توسعه منطقه غرب کشور در همدان برگزار شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان در حاشیه این سمینار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون که در آستانه برنامه ششم توسعه قرار داریم نزدیکی افکار کارشناسان دستگاه های اجرایی می تواند به اجرای هر چه بهتر این سمینار کمک کند.
وی ادامه داد: برگزاری این برنامه های آموزشی می تواند سطح آشنایی با مفاهیم اجرایی برنامه ششم در استان ها را ارتقا ببخشد.
وی با بیان اینکه وجود یک سند چشم انداز کامل برای اجرای این برنامه لازم است تصریح کرد: در این چشم انداز باید مشخص شود تا در هر یک از سال های این برنامه چه فعالیت هایی باید عملیاتی شود.
وی ادامه داد: سال های قبل به اندیشه های کارشناسی و به ظرفیت آنها توجه نشده است در حالیکه می توان از این اندیشه ها در راستای بهبود وضعیت و اعتلای اقتصادی کشور بهره گرفت.
وی عنوان کرد: یکی از قوی ترین برنامه های تدوین شده در کشور برنامه چهام بود که با نگاه سهل انگارانه به آن درست اجرا نشد به این دلیل یکباره رشد اقتصادی کشور از مثبت به منفی 6 رسید.
طهماسبی بیان کرد: کارشناسان ما برنامه زدا بودن را باید از ذهن خود پاک کنند چرا که برنامه ششم از نظر کمی و کیفی به گونه ای تنظیم شده است که می تواند ما را به سمت پیشرفت ببرد.
وی اضافه کرد: نقاط مثبت این برنامه نسبت به برنامه قبل ارتباط ارگانیک با حوزه ملی و سطح کلان با حوزه های بخشی است که از این ظرفیت قانونی باید بهره لازم برده شود.
وی تصریح کرد: می خواهیم که در اجرای این برنامه مثل گذشته آسیب پذیر نباشیم چرا که این برنامه بر اساس رویکردهای اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
تدوین و اجرای برنامه های توسعه در ایران از سال 1327 و در بازه های زمانی هفت ساله کلید خورد،از آن سال تاکنون 11 برنامه عمرانیِ هفت و پنج ساله در کشور اجرا شده است.
سال گذشته نیز با توجه به اینکه آخرین سال از اجرای برنامه پنجم پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود، لایحه پیشنهادی دولت برای برنامه ششم به مجلس ارایه شد.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سمینار آموزشی توسعه منطقه غرب کشور در همدان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات