خرید گندم و کلزا در باغملک 100 درصد رشد داشت

خدارحم امیری زاده سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: تاکنون 21 هزار تن گندم در این شهرستان خریداری شده که به نسبت سال زراعی گذشته که 11 هزار و 500 تن خریداری شده بود، حدود 100 درصد افزایش تولید را شاهد هستیم.
وی افزود: این میزان تولید گندم در این شهرستان سابقه نداشته و بیشترین تولید ما در سال 92 به میزان 16 هزار تن بود.
امیری زاده اضافه کرد: میزان خریداری شده دانه روغنی کلزا در این شهرستان نیز به میزان 630 تن خریداری شده که به نسبت خرید سال زراعی گذشته که 300 تن بود، رشد 120 درصدی داشته است.
وی بارندگی مناسب، همت کشاورزان و نظارت کارشناسان را عامل این افزایش تولید دانست.
مدیر جهاد کشاورزی باغملک همچنین با اشاره به آغاز فرآیند کشت برنج در این شهرستان گفت: نشاکاری این محصول از 35 روز دیگر شروع می شود.
به گفته وی، حدود شش هزار هکتار از اراضی این شهرستان در باغلملک، صیدون، میداوود و قلعه تل زیرکشت برنج می رود.
وی با اشاره به کاهش منابع آبی در این شهرستان افزود: در قلعه تل الگوی کشت معرفی کردیم و برخی اراضی به زیر کشت حبوبات و ذرت می کارند.
شهرستان باغملک در شمال شرقی خوزستان قرار دارد. 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری زیر کشت گندم دیم و سه هزار هکتار گندم آبی رفته است.
سطح زیر کشت دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری در این شهرستان 400 هکتار است.
7151/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرید گندم و کلزا در باغملک 100 درصد رشد داشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات