همایش ملی دریا، توسعه و منابع آب در بندرعباس برگزار می شود

حمید یاسی پور طهرانی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، هدف از برگزاری این همایش ایجاد شناخت و تعامل تعامل بین متخصصان این حوزه در جهت کمک به پیشرفت کشور و رفع مشکل های موجود در بخش های یاد شده اعلام کرد .
سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان ادامه داد: این تعامل های می تواند همکاری را شکل داده و نهادهای پژوهشی و دستگاه های اجرایی را در رسیدن به اهداف خود برای رفع مشکل های حوزه های منابع آبی یاری دهد.
به گفته یاسی پور، با توجه زمینه فعالیت جهاد دانشگاهی هرمزگان در خصوص منابع آب و انرژی و لزوم جمع آوری آخرین یافته ها جهاد دانشگاهی هرمزگان برای برگزاری این همایش گام برداشته است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بحران های به وجود آمده بر اثر خشکسالی و کمبود آب در سطح کشور و به خصوص استان های جنوبی همجوار دریا هم در این خصوص موثر بوده است.
سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی هرمزگان اضافه کرد: یک ایده شو ملی با محوریت موضوعات مرتبط با منابع غیر متعارف آب و روش های استحصال آب از رطوب هوا نیز در کنار این همایش برگزار می شود.
یاسی پور تصریح کرد: از تمام پژوهشگران ، دانشجویان تحصیل های تکمیلی ؛ اساتید و مدرسان دانشگاه ها می توانند با ارسال مقاله ها و ایده های خود در همایش ملی دریا، توسعه و منابع آب حضور فعالی داشته باشند.
همایشی با همین عنوان به صورت منطقه ای در اسفند سال 93 برگزار شد که با استقبال سوی مراجع دانشگاهی و صنایع مختلف مواجه شد و بر این اساس تصمیم به ادامه برگزاری این همایش گرفته شد.
3219/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ملی دریا، توسعه و منابع آب در بندرعباس برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات