نمایش آثار بزرگان سینمای کودک در هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه»

نمایش آثار بزرگان سینمای کودک در هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه»

مهر/ هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه» که مروری بر فرهنگ دیداری کودکان ایران در سال های۱۳۳۰ تا ۱۳۶۰ است از پنجشنبه ششم خردادماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران آغاز شد.
در هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه» ۵۰ فیلم کوتاه که درباره کودکان یا برای کودکان در بین سال های ۱۳۳۰ تا ۱۳۶۰ ساخته شده است و تاکنون کمتر دیده شده به نمایش در می آید.
در این برنامه فیلم هایی از عباس کیارستمی، اسفندیار احمدیه، نصرت الله کریمی، فرشید مثقالی، امیر نادری، پرویز کلانتری، علی اکبر صادقی، جعفر تجارتی، فریدون فرشباف، خسرو سینایی، ناصر تقوایی، بهرام بیضایی، کیومرث پوراحمد، جعفر تجارتچی، آراپیک باغداساریان، نورالدین زرین کلک، مرتضی ممیز، سهراب شهید ثالث، حسن تهرانی، شاپور قریب، دلارا رسولی، علی کسمایی، نفیسه ریاحی، وجیه الله فرد مقدم، نعمت حقیقی، ابراهیم حقیقی، زکریا هاشمی، حسن بنی هاشمی، محمدرضا اصلانی، محمد مقدسیان و تعدادی فیلم از ساخته های کار گروهی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تماشاخانه کارنامه به نمایش گذاشته می شود.
«زندگی+اتودفیلم»، «هوشنگ شاه»، «ملک جمشید»و «جای پای آشنا» از نصرت الله کریمی، «امیر حمزه دلدار و گور دلگیر» از نورالدین زرین کلک و «من آنم که ...» و «ملک خورشی» از علی اکبر صادقی در نخستین روز «تماشاخانه کارنامه» ششم خرداد ماه نمایش داده شد.
در دومین روز هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه» فیلم های «قصه درخت هلو» از حسن تهرانی، «پری» از زکریا هاشمی ، «گردش در یک روز خوش آفتابی» از حسن بنی هاشمی، «برنده» از امیر نادری، «با اجازه» از محمدرضا اصلانی، «دروازه» از یانک اونک، «راه حل یک» از عباس کیارستمی و «پنج روز مقاومت در آبادان» محصول کارگروهی روز شنبه هشتم خردادماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته می شود.
نمایشگاه کارنامه، مروری بر فرهنگ دیداری کودکان ایران در سال های ۱۳۳۰ تا ۱۳۶۰ از پنجم خردادماه در موزه هنرهای معاصر تهران آغاز شده است.[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمایش آثار بزرگان سینمای کودک در هفته فیلم «تماشاخانه کارنامه»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات