مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی 'جهت' جهاد دانشگاهی راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی جهت در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: امروزه با افزایش روزافزون فناوری های پیشرفته و توسعه یافتگی در حوزه های مختلف، شاهد شرایطی هستیم که افراد از آرامش و سکینه تعالی بخش فرهنگ اسلامی و ایرانی فاصله گرفته و در معرض انواع فشارهای روانی و ناملایمات روحی قرار گرفته اند.
دکتر بهروز نظری اظهار کرد: درحال حاضر با حرکت جامعه به سمت پیشرفت و صنعتی شدن بیشتر، توازن و تعادل بین کارکردهای اجتماعی و فردی کمتر شده است.
وی افزود: به دلایل مختلف از جمله، فاصله گرفتن از خود واقعی، خالی شدن از آرامش های واقعی و درونی، گم شدن یا کمرنگ شدن اهداف صحیح و متعالی در زندگی، افزایش تعاملات ناصحیح، بی توجهی به آداب و سنن ایرانی و ملی، افزایش فشارهای اقتصادی، افزایش بیماری های صعب العلاج، روند سلامت به ویژه سلامت روان در معرض مخاطره قرار گرفته است.
نظری افزود: در کشور ما نیز با افزایش روند شهرنشینی و پیشرفت های حاصل از مدرنیته، تعداد افراد نیازمند به دریافت خدمات روانشناختی و مشاوره ای روز به روز افزایش می یابد.
وی با اشاره به اینکه جامعه پیشرفت کرده و صنعتی شده است، بیان کرد: به دلیل رشد ناموزون و نامتوازن فناوری ها، شاهد افزایش ناهنجاری های اجتماعی و بیماری های صعب العلاج هستیم.
رئیس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی جهت، استفاده ار توانمندی نیروهای متخصص، کاربردی کردن پژوهش ها، تقویت توجه به رویکرد بین رشته ای، تلاش برای دست یابی به روش های نوین روان شناختی و تلاش در راستای دست یابی به روش های روان شناختی با رویکرد اسلامی و ایرانی را از جمله اهداف راه اندازی این مرکز عنوان کرد.
وی به خدمات قابل ارائه در این مرکز اشاره کرد و گفت: درمان اختلالات رفتاری و یادگیری، مشاوره در زمینه مشکلات تحصیلی، مشاوره در خصوص مسائل و بحران های دوره های نوجوانی و دانشجویی و مشاوره ازدواج و انجام آزمایش های بررسی تناسب از جمله خدمات قابل ارائه در این مرکز است.
نظری، مشاوره در خصوص مسائل اختلافی در زندگی و شیوه های مطلوب فرزندپروری، انجام انواع آزمایش های ارزیابی روانی، عاطفی، رفتاری، توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های روان شناسی و به روزرسانی دانش شاغلان در رشته های مرتبط به روان شناسی را از دیگر خدمات قابل ارائه در این مرکز برشمرد.
علمی ** 1201 **1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی 'جهت' جهاد دانشگاهی راه اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات