ممانعت از واردات بی رویه برنج با تعیین تعرفه

جمال مدرسی مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد و کشاورزی با بیان اینکه سالانه بیش از یک میلیون تن برنج باید به کشور وارد شود گفت: با این وجود واردات بی رویه نداریم.   بخش اقتصاد تبیان واردات بی رویه برنج


وی افزود:این امر در سال های 91 و 92 تجربه شد اما در سال های اخیر تعرفه واردات برنج از 10 درصد به 40 درصد رسیده است و به ازای هر کیلوگرم واردات برنج 500 تومان برای اجرای برنامه های تولید داخل دریافت می شود.
مدرسی افزود: به جز چهار ماه که فصل برداشت برنج داخلی است، واردات برنج ممنوعیتی ندارد اما در چارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تلاش می کنیم که تکیه بر تولید داخل افزایش یابد و اجازه واردات بی رویه نمی دهیم و با معرفی بذرهای پربازده و به نژادی و به زراعی زراعت برنج، عملکرد در واحد سطح را بیشتر خواهیم کرد.
بنا بر این گزارش، معلم رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران هم در ارتباط تلفنی گفت: سالانه حدود دو میلیون تن برنج در داخل کشور تولید می شود.
وی افزود: برآوردها نشان می دهد که سالانه به حدود 1.2 میلیون تن واردات برنج نیاز است.
معلم درباره اینکه آیا امکان خودکفایی در تولید برنج وجود دارد، هم گفت: باید ابتدا آمارهای دقیقی از میزان تولید و مصرف داخلی و همچنین میزان نیاز به واردات مشخص شود و پس از آن می توان با بهبود عملکرد و به زراعی برای افزایش تولید اقدام کرد.
وی افزود: با توجه به تغییر کاربری اراضی کشاورزی به نظر می رسد میزان تولید کمتر از آمار اعلام شده باشد چون سطح زیر کشت برنج با تغییر کاربری ها کاهش می یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان   این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ممانعت از واردات بی رویه برنج با تعیین تعرفه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات