آغاز 100 میلیون دلاری «آلیس در آینه»


«آلیس در آینه» دنباله فیلم پرفروش «آلیس در سرزمین عجایب» در اولین هفته نمایش خود موفق به ثبت فروش جهانی 100 میلیون دلاری شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلم جدید «آلیس در آینه» در 43 بازار بین‌المللی که اکران خود را آغاز کرد موفق به ثبت فروش 65 میلیون دلاری شد و 35 میلیون دلار نیز در آمریکا فروخت تا فروش جهانی کمپانی دیزنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تا به امروز از مرز چهار میلیارد دلار عبور کند.
این چهارمین سال پیاپی است که دیزنی به فروش بالغ بر چهار میلیارد دلار در گیشه جهانی دست می‌یابد.
سینمای چین با فروش 27.1 میلیون دلاری تقریبا نیمی از فروش خارجی فیلم «آلیس در آینه» را در هفته اول اکران به نام خود ثبت کرد و کشورهای مکزیک، روسیه و برزیل نیز هر کدام به ترتیب 5، 4/6 و 4/1 میلیون دلار برای ای فیلم به ارمغان آوردند.
«آلیس در آینه» که دنباله فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» محصول پرفروش سال 2010 سینمای جهان است، علی‌رغم آغاز خوب در گیشه بین‌الملل، در گیشه سینماهای آمریکا شروع چندان موفقی نداشت و فروش 35 میلیون دلاری در هفته اول اکران این فیلم در سینماهای آمریکا در حالی رقم خورده است که پیش‌بینی می‌شد این فیلم که با هزینه 170 میلیون دلاری ساخته شده فروش آغازین 70 میلیون دلاری را در آمریکا ثبت کند.
«دیو هولیس»، مدیر توزیع کمپانی دیزنی در گفت‌وگو با «هالیوود ریپورتر» عنوان کرد: فروش داخلی فیلم «آلیس در آینه» بسیار پایین‌تر از انتظارات بوده و این ناامیدکننده است و فیلم جدید «آلیس در آینه» گرچه در گیشه خارجی شروع موفقی داشت، اما در گیشه آمریکا رقابت را به قسمت جدید فیلم «مردان ایکس» باخت که 55 میلیون دلار فروخت.
«مردان ایکس: آخر‌الزمان» در 79 کشور خارجی که برای دومین هفته به روی پرده رفت نیز 55.3 میلیون دلار فروخت و تا به امروز فروش جهانی بیش از 120 میلیون دلار را کسب کرده است.
«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» نیز در پنجمین هفته اکران بین‌المللی خود در 56 کشوری که به روی پرده رفته 12.5 میلیون دلار فروخت تا به مجموع فروش بین‌المللی و جهانی به ترتیب 730 میلیون دلار و 1.1 میلیارد دلار دست یابد.
انیمیشن جدید «پرنده‌های خشمگین» نیز فروش 31.8 میلیون دلاری را در 87 بازار خارجی رقم زد و تا امروز بیش از 157 میلیون دلار در گیشه بین‌الملل فروخته است.
این انیمیشن جدید با فروش 1.9 میلیون دلاری رکورد فروش آغازین انیمیشن در تاریخ سینمای هند را به نام خود ثبت کرد و تاکنون 49 میلیون دلار نیز در سینماهای چین فروخته است.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز 100 میلیون دلاری «آلیس در آینه»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات