پارسال ۱۰۸ هزار دستور قضایی برای بازداشت سند صادر شد

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق سعادتیان در مراسم بازدید رئیس دستگاه قضا از اداره ثبت اسناد شرق تهران، با اشاره به فعالیت ۱۹۵۸ دفتر اسناد رسمی در تهران، گفت: این میزان ۲۷.۶ درصد از اسناد رسمی کل کشور را شامل می شود. علاوه بر این ۴۹۲ دفتر ازدواج و طلاق معادل ۱۵.۸ درصد از دفاتر کل کشور در تهران است که به ۱۶ درصد از مردم در تهران خدمات ثبتی ارائه می کند.

وی با اشاره به وضعیت ساختمان های ثبت اسناد در استان تهران گفت: ۳۲ ساختمان داریم که ۲۱ تعداد از آنها ملکی و با عمر بالای ۱۷ سال است. علاوه بر این ۱۱ ساختمان استیجاری در پایتخت وجود دارد که با وضعیت بدی به مردم خدمات ارائه می شود.

سعادتیان با بیان اینکه بیش از ۷۲ میلیون خدمات الکترونیکی در سال گذشته در کل کشور ارائه شده است، گفت: بیشترین خدمات ارائه شده مربوط به استان تهران است که پذیرش، ثبت خلاصه معاملات و صدور سند از جمله آنها محسوب می شود. علاوه بر این ۶۸۵ هزار فقره که ۲۳ درصد اسناد مالکیت کل کشور را شامل می شود، در تهران صادر شده است.

مدیرکل اداره ثبت اسناد استان تهران در خصوص وضعیت سند مالکیت کاداستری در تهران گفت: صد درصد اسناد صادره الکترونیکی است. در صدور سند مالکیت که در گذشته ۴۵ روز زمان می برد، امروز ۱۰ روزه صادر می شود.

سعادتیان اظهارداشت: ۳۱ درصد از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره استعلام ثبتی مربوط به تهران بوده است که ۶۱ درصد کل استعلام ها ظرف یک روز پاسخ داده شده اند و صد درصد آنها ظرف ۳ روز به نتیجه رسیده اند که این میزان قبل از الکترونیکی شدن تا ۴۰ روز بود.

وی در خصوص وضعیت ثبت خلاصه معاملات در کشور نیز گفت: ۲ میلیون و ۱۵۷ هزار خلاصه معاملات در سال ۹۴ ثبت شده است که از این میزان ۵۹۸ هزار در تهران ثبت شده است.

سعادتیان افزود: ۱۰۸ هزار مورد دستور قضائی برای بازداشت سند در سال گذشته داشتیم که ۵۸ هزار مربوط به رفع بازداشت سند بوده است و با توجه به اینکه دستور بازداشت سند به زندان رفتن فرد منجر می شود، همان روز اقدام به انجام کار ثبتی کردیم.

وی از اسکن شدن ۲ میلیون پرونده خبر داد و افزود: ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار پرونده در تهران ثبت شده است که ۲ میلیون آن معادل ۸۰ میلیون برگ اسکن شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارسال ۱۰۸ هزار دستور قضایی برای بازداشت سند صادر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات