مرکز «رشد و شتاب‌دهی نوآوری» دانشگاه لرستان در حال احداث است

خسرو عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، به وجود آزمایشگاه های مجهز در دانشگاه لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه لرستان دارای رشته های برتری بوده که در ۱۰ دانشگاه معتبر کشور وجود دارند.

وی با بیان اینکه مرکز رشد و شتاب دهی نوآوری در دانشگاه لرستان درحال احداث است، عنوان کرد: دانشگاه لرستان با کادر قوی و علمی که دارد در زمینه رشد و شتاب دهی نوآوری اعلام آمادگی می کند.

رئیس دانشگاه لرستان پسماند مواد شیمیایی موجود در محصولات کشاورزی را برای سلامت انسان بسیار خطرناک دانست و گفت: پسماند مواد شیمیایی موجود در محصولات کشاورزی به چالشی بزرگ تبدیل شده و از بحث زوال بلوط حادتر و مهمتر است.

عزیزی افزود: بخشی از سونامی سرطان به موضوع پسماندهای محصولات کشاورزی باز میگردد لذا باید در رابطه با این پسماندها آزمایشات زیادی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه لرستان می تواند پایلوت اقتصاد دانش بنیان شود، بیان داشت: دانشگاه لرستان با وجود فضای کافی و کادر علمی خوب و به عنوان دانشگاه مادر می تواند در این زمینه محور قرار گیرد همچنین لازم است برای پایلوت شدن لرستان در بحث اقتصاد دانش بنیان یک تیم تحقیقاتی متشکل از محققین دانشگاهی و دستگاه های اجرایی تشکیل شود.

رئیس دانشکاه لرستان لرستان را از نظر وجود گیاهان دارویی استانی غنی دانست و گفت: با وجود این پتانسیل پیشنهاد می شود دو  قطب علمی گیاهان دارویی و حبوبات در استان ایجاد شود.

عزیزی به ایجاد شرکت های دانش بنیان در استان اشاره و تصریح کرد: سه ایده دانشجویان رشته کارشناسی برق دانشگاه لرستان برنده شده که آموزش های لازم برای حرکت این ایده ها به سمت اقتصاد دانش بنیان را انجام خواهیم داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز «رشد و شتاب‌دهی نوآوری» دانشگاه لرستان در حال احداث است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات