۳۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده اند

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله مهدیان پیش از ظهر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح طرح هادی روستای شمشیر پاوه، در جمع خبرنگاران از وجود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور خبر داد.

وی افزود: طرح مقاوم سازی مسکن روستایی در کشور از سال ۸۴ آغاز شده و از آن زمان تا سال گذشته یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد با ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات مقاوم سازی شده است.

مهدیان خاطر نشان کرد: مقاوم سازی یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحد در قالب طرح مقاوم سازی روستایی و ما بقی نیز در قالب بازسازی مناطق سانحه دیده صورت گرفته است.

معاون بنیاد مسکن کشور از وجود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم در کشور خبر داد و افزود: هم اکنون ۶۱ درصد واحدهای روستایی در سطح کشور غیر مقاوم هستند و ۳۹ درصد نیز تا الان مقاوم سازی شده اند.

مهدیان خاطر نشان کرد: با مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال، می توانیم تا پایان سال ۱۴۰۵ بیش از ۷۰ درصد واحدهای روستایی در کشور را مقاوم سازی کنیم.

وی تصریح کرد: در کنار آن با ساخت وسازهایی که تحت نظارت بنباد مسکن صورت خواهد گرفت می توانیم تا سال ۱۴۰۵ شاهد مقاوم سازی همه واحدهای روستایی در کشور باشیم.

مهدیان به پرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی واحدهای روستایی نیز اشاره کرد و گفت: میزان این تسهیلات در سال گذشته ۱۵ میلیون تومان بوده که امسال از سوی هیئت دولت ۱۸ میلیون تومان مصوب شده است.

معاون بنیاد مسکن کشور به برنامه های مقاوم سازی طی سال جاری نیز اشاره کرد و افزود: برای امسال نیز مقاوم سازی ۲۰۰ هزار واحد در نظر گرفته شده است.

مهدیان ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو معلول و بیشتر را نیز یادآور شد و گفت: علاوه بر تسهیلات مذکور ۱۸ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض به این خانواده ها پرداخت خواهد شد.

وی همچنین از اجرای طرح های ویژه برای مددجویان کمیته امداد امام خیمینی (ره) از سوی بنیاد مسکن خبر داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی کشور مقاوم سازی شده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات