مهاجران افغانی برای کمک به بازسازی کشورشان توانمندسازی می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول کازرونی صبح سه‌شنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های آموزشی مهاجران اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای ارائه آموزش‌های مهارتی است که این مهارت‌ها به اقشار مختلف ارائه می‌شود.

وی از اجرای طرح آموزش مهاجران افغانستانی در استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: این مهارت‌ها با هدف توانمندسازی این افراد برای مراجعت به افغانستان و کم به بازسازی کشورشان ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان بوشهر افزود: این آموزش‌ها بر اساس توافق نامه دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های متناسب با کسب‌وکارهای مورد نیاز به این افراد ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: از جمله این کارگاه‌ها می‌توان به طراحی دوخت، تعمیر برق خودرو و برق صنعتی اشاره کرد.

کازرونی آموزش‌های مربوط به اتباع افغان در مراکز بوشهر، دشتستان، تنگستان، دشتی و کنگان برگزار می شود که این آموزش‌ها می‌تواند زمینه ساز توسعه آینده کشور افغانستان باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهاجران افغانی برای کمک به بازسازی کشورشان توانمندسازی می‌شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات