شهردار ساوه: سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مهم‌ترین مشکل شهری ساوه است

شهردار ساوه شهردار ساوه گفت: یکی از مهم ترین مشکلات در حوزه شهری ساوه وجود سکونتگاه‌های غیررسمی است که وجود این اماکن سبب ایجاد چالش‌های شهری فراوان می‌شود.

کامران جوادی در همایش شهرداران استان مرکزی، باحضور در غرفه تسنیم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ویژگی‌های منحصربه فرد شهرستان ساوه اظهار داشت: این شهرستان به سبب ویژگی‌های ممتاز نظیر صنعتی بودن و دارا بودن شاخص‌های کشاورزی مطلوب همواره دارای نکات مثبت و ارزنده‌ای است که ساوه را به شهرستانی منحصر به فرد تبدیل کرده است.

وی افزود: وجود سکونت‌گاه‌های غیر رسمی یکی از مسائل بسیار مهم در ایجاد چالش در زمینه توسعه شهری است که می‌تواند به دنبال خود مسائلی را مطرح کند.

شهردار ساوه تصریح کرد: آنچه مشخص است وجود این سکونت‌گاه‌ها می‌تواند در نحوه خدمات‌دهی به شهروندان ایجاد اختلال کند و به این منظور رفع مشکلات این حوزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

جوادی با اشاره به توجه به مسائل فرهنگی شهر گفت: شهر موجودی زنده است که جان و روح یک شهر بستگی به مشائل و موضوعات فرهنگی دارد و از این رو نباید توجه به این موضوعات را غافل شد.

وی ادامه داد: شهرداری یکی از نهادهای مهم خدماتی است که از لحظه تولد تا به هنگام مرگ با شهروندان در ارتباط بوده و با یکدیگر پیوند تعاملی دارند.

شهردار ساوه تصریح کرد: در مسیر توسعه شهری و دستیابی به این مهم نیاز است که ما در گام نخست در بحث ساختار درون شهری خود به یک اصلاحاتی دست بزنیم.

جوادی بااشاره به تصویب قانون‌جامع خدمات‌رسان گفت: تا زمانی‌که قانون جامع خدمات‌رسان تصویب‌نشده باشدما همواره با یکسری از مشکلات شهری در سطح کلان روبه رو هستیم که با اصلاح این ساختار می توانیم طرح‌های مختلف
را با آسایش بهتری انجام دهیم. 

وی افزود: یکی از بهترین راهکارهای موجود به منظور انجام پروژه‌های مختلف شهری استفاده از ظرفیت مربوط به سرمایه گذاران و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهردار ساوه: سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مهم‌ترین مشکل شهری ساوه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات