تعطیلی ادامه دار مکان نوستالژیک مشهدی‌ها/ آخرین وضعیت واگذاری کوهستان پارک شادی

کوهستان پارک شادی بسیاری از جوانان امروز این شهر بخشی از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود را در کوهستان پارک شادی ساخته‌اند خاطراتی که با مرور دوباره آنها لبخند را به لب می‌نشاند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، تعطیلی برخی اماکن تفریحی و تاریخی در مشهد چند سالی است که به داستان بدون پایان تبدیل شده و گره  تعطیلات اجباری برخی اماکن خاطره انگیز در مشهد به قصه پرغصه مردم بسیاری از مردم مشهد تبدیل شده است.
بسیاری از جوانان امروز این شهر بخشی از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود را در کوهستان پارک شادی ساخته‌اند خاطراتی که با مرور دوباره آنها لبخند را به لب می‌نشاند.

چند سالی است که کوهستان پارک شادی شاد نیست اما این مکان تفریحی و خاطره انگیز دیگر به دوستارانش لبخند نمی‌زند و درهای این پارک به روی مخاطبانش بسته است.

در همین زمینه گفت‌وگویی با جواد ستاری، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در زمینه آخرین وضعیت کوهستان پارک شادی صورت گرفت.

این عضو شورای اسلامی شهر مشهد می‌گوید: برای بازگشایی کوهستان پارک شادی سال گذشته و امسال از سوی شورای اسلامی شهر مشهد اقداماتی انجام شد اما گویا مسئولان این پارک تمایلی برای بازگشایی دوباره این پارک ندارند وبه دنبال پاک شدن این مکان تفریحی ازحافظه همشهریان هستند.

مشهد شهری توریستی است و نیازمند این پارک هستند چرا که شهربازی پارک ملت پاسخگوی نیاز مردم مشهد و زائران نیست اما کوهستان پارک مشهد از نظر گستردگی می‌تواند پاسخگوی بخشی از نیاز تفریحی همشهریان و زائران باشد.

ستاری ادامه می‌دهد: بانک دی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های این پارک به دنبال تغییر کاربری این پارک هستند و می‌خواهند این مکان تفریحی را تبدیل به برج کنند که اعضای شورای شهر در این رابطه کاملا مخالف هستند و اجازه چنین تغییری را نمی‌دهند.

برای تغییر کاربری و تبدیل این مکان تفریحی به برج گویا از سوی مسئولان این پارک درخواستی به شهرداری ارائه شده که ریاست شورا نسبت به این مسئله موضع گیری داشته‌اند اما برای تصمیم گیری در زمینه تغییر کاربری این مکان تفریحی باید درخواست در صحن علنی شورا مطرح شود که قطعا اعضای شورای شهر با این درخواست مخالفت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری برای هر ارگانی سودآوری دارد، ادامه می‌دهد: کسب سود حاصل از تغییر کاربری در مقطعی دارای درآمد است اما درآینده هزینه حاصل از تغییرکاربری و برای اصلاح امور چند برابر می‌شود این درحالی است که باید به دنبال اندیشه برای مشکلات کنونی باشیم و تنها به فکر درآمد زایی نباشیم و به مردم فکر کنیم.

ساخت مراکز تجاری در مکان فعلی کوهستان پارک شادی سبب بروز مشکلات بسیاری از جمله افزایش ترافیک برای همشهریان می‌شود چرا که درمکان فعلی کوهستان پارک شادی شاهد ترافیک بسیار سنگین بویژه در اواخرهفته هستیم اما از سوی شورای شهر مسئله تغییر کاربری مورد موافقت قرار نمی‌گیرد بنابراین باید مسئولان این فکر به فکر بازگشایی دوباره این پارک باشند.

همچنین محمد کمال سرویها، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در زمینه آخرین وضعیت کوهستان پارک شادی می‌گوید: مسئله تعطیلی کوهستان پارک شادی مشهد از سوی ریاست شورای اسلامی شهرمشهد، استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد در دست پیگیری است.

همه اعضای شورای شهر و شهرداری و مسئولان استانی به دنبال بازگرداندن این ظرفیت تفریحی به سایرظرفیت‌های تفریحی شهر هستند چرا که مردم این شهر به فعالیت و بازبودن این پارک عادت کرده‌اند چرا که بخشی از اوقات و فراغت مردم در این منطقه گذرانده شده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه می‌دهد: کوهستان پارک شادی از جمله فرصت‌های شهری است که در مسیر ورودی ییلاقات مشهد قرار دارد بنابراین حفظ و بازگشایی مجدد این مکان تفریحی امری اجتناب ناپذیر است.

کوهستان پارک شادی چهار سالی است که تعطیل شده و اکنون این مجموعه تفریحی که در اختیار بانک دی قرار دارد در همین زمینه گفت‌وگویی با احسان بیگی، مسئول روابط عمومی بانک دی صورت گرفت.

مسئول روابط عمومی بانک دی با بیان اینکه کوهستان پارک شادی مشهد چند سالی است که در اختیار بانک دی قرار دارد و این بانک برای نگهداری این مجموعه هزینه می‌کند، می‌گوید: مهمترین مشکل تعطیلی کوهستان پارک شادی واگذاری این پارک به سازمان‌های مختلف است و این پارک همچنان تعطیل می‌ماند.

به دنبال واگذاری کوهستان پارک شادی از طریق مزایده هستیم که در همین رابطه سال گذشته مزایده‌ای برگزار شد اما خریداری پیدا نشد امسال نیز به دنبال برنامه‌ریزی برای برگزاری مزایده طی یک یا دوماه آینده هستیم تا بتوانیم ازطریق مزایده مالک جدید برای پارک پیدا شود و بازگشایی دوباره کوهستان پارک شادی بستگی به مالک جدید دارد.

البته تعدادی مشتری قصد خرید این مجموعه را داشتند که به نتیجه نرسیدیم؛ اکنون وسایل شهربازی تعطیل است و بانک به دنبال مالک جدید برای این مجموعه است و امیدواریم که به زودی مراحل واگذاری این پارک انجام شود.

داستان تعطیلی کوهستان پارک شادی از پلمپ 9 دستگاه آغاز شد و پلمپ این دستگاه‌ها بهانه‌ای برای  تکرارسریال چهارساله این پارک خاطره انگیز شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعطیلی ادامه دار مکان نوستالژیک مشهدی‌ها/ آخرین وضعیت واگذاری کوهستان پارک شادی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات