کارگروه فرعی پیشگیری از قاچاق در دستگاه‌های خراسان رضوی تشکیل شود

مرتضوی معاون اجتماعی دادگستری خراسان رضوی گفت: کارگروه فرعی پیشگیری از جرم قاچاق کالا و ارز در دستگاه‌های خراسان رضوی تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید امیر مرتضوی ظهر امروز در هشتمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان ضمن اشاره به محورهای اصلی گردهمایی ملی مسئولان و دست‌اندکاران کارگروه‌های پیشگیری از قاچاق کالا و ارز کشور که در اردیبهشت ماه 95 در مشهد مقدس برگذار شد، اظهار داشت: 60 درصد مصوبات سال گذشته کارگروه اجرایی شده و امیدواریم به زودی 40 درصد باقی مانده نیز به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه مصوبات این کارگروه در چهارچوب قانون است و اجرای آن توسط اعضاء الزامی است، گفت: مصوبات این کارگروه در راستای عمل به وظایف قانونی سازمان‌ها است و اقدامی فراتر از قانون به سازمان‌ها تحمیل نمی‌شود.

رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در ادامه گفت: برنامه عملیاتی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز که توسط حوزه وضعی و امنیتی-انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی تهیه و تدوین شده است به سازمان‌های همکار در این برنامه تحویل شد تا پس از بررسی و تجزیه و تحلیل، مورد تصویب نهایی قرار گرفته و به عنوان نقشه راه کارگروه در سال 95 به مرحله اجرا برسد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان رضوی با تأکید بر تقدم مقوله پیشگیری نسبت به اقدامات مقابله‌ای افزود: عمل به منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری جزو تکالیف مهم سازمان‌ها است و سازمان‌ها باید اهتمام و جدیت بیشتری در عملیاتی کردن فرمایشات ایشان به ویژه در حوزه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز داشته باشند.

مرتضوی گفت: انتظار ما به عنوان متولی امر پیشگیری در استان از سازمان‌ها و دستگاه‌ها این است که کمیته و یا کارگروهی با عنوان پیشگیری در سازمان مطبوع خود ایجاد کنند تا بتوانند وظایف خود در حوزه پیشگیری از وقوع جرم را هر چه بیشتر و بهتر به انجام رسانند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگروه فرعی پیشگیری از قاچاق در دستگاه‌های خراسان رضوی تشکیل شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات