مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادان در اردبیل ساماندهی می‌شود

کمپ ترک اعتیاد 1 معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل گفت:‌ مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادان در سطح استان اردبیل ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، طاهره رزاقپور پیش از ظهر امروز در دومین کارگاه آموزشی ساماندهی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی اعتیاد در اردبیل اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی ارتقای کیفیت خدمات مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی در سطح استان اردبیل اتست.

وی گفت: با توجه به مسئولیت‌های مراکز اقامتی و بهبودی در راستای حمایت و بازتوانی مددجویان لازم است اعضای تیم بهبود و بازتوانی در کنار ارتقای دانش و مهارت‌های خود، هماهنگی و همکاری‌های لازم را با سازمان بهزیستی داشته باشند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: همراهی و همگامی روز افزون با ستاد، توجه به اثر بخشی فرایند درمان، افزایش مانایی و ماندگاری درمان، کاهش هزینه‌های اضافی درمانی خانواده‌ها، پیشگیری از تکرار مراجعه درمان و تلاش برای امیدواری هر چه بیشتر به درمان از جمله اهداف اختصاصی  در برنامه‌های پیشگیری است.

رزاقپور افزود: تحقق این اهداف مستلزم مکانیزم‌هایی است که پروتکل ابلاغی سازمان با  اداره مراکز به صورت تیمی و مشارکتی و تنظیم برنامه مدون و هدفمند ادامه داده است که  جلسات گروه درمانی، جلسات خانواده درمانی، مشارکت جمعی و سایر موارد قید شده درپروتکل ما را به هدف کلی که ارتقای کیفیت خدمات است، خواهد رساند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: در کنار فعالیت‌های مراکز، شاخص‌هایی تعیین شده که در پایان سال اقدامات و عملکرد مراکز براساس آنها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و در کنار امتیازبندی مراکز، به مراکز برتر تشویق‌های مادی و معنوی تعلق خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: معرفی به ان.ای، میزان شکایت از مراکز، معرفی بهبود یافتگان به مراکز فنی و حرفه‌ای، معرفی به وام اشتغال به صورت کارشناسانه، میران پاکی و بهبود یافتگی در مراکز، کیفیت خدمات، میزان ترخیص، پیگیری‌های پس از ترخیص و برگزاری مراسم شکرگزاری از جمله شاخص‌های مورد ارزیابی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادان در اردبیل ساماندهی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات