70 واحد تولیدی راکد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های قزوین معرفی شدند

پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت، ۷۰ واحد تولیدی راکد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های قزوین معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی پرزحمت پیش از ظهر امروز در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین که در سالن شهیدحق‌شناس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد اظهار داشت: در راستای فعالسازی واحدهای غیرغعال و راکد در استان قزوین براساس آخرین آمارها، 70 واحد تولیدی راکد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های قزوین معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی دولت مقرر کرده که هفت هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال در کشور باید شناسایی و راه‌اندازی شوند، بیان کرد: سهم بخش صنعت استان قزوین نیز راه‌اندازی 400 واحد صنعتی راکد و غیرفعال است که تاکنون 70 واحد برای دریافت تسهیلات به بانک‌های قزوین معرفی شدند.

پرزحمت با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید برای رفع موانع تولید برای واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل راهکارهای حمایتی ارائه داده است، بیان کرد: از جمله مهم‌ترین این حمایت‌ها می‌توان به لغو بدهی‌های این دسته از واحدها به ادارات تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و بدهی معوقه به بانک‌ها اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: برای رسیدگی به امور واحدهای صنعتی نیمه‌فعال و راکد در استان قزوین 5 بانک معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: دو هزار طرح  نیمه تمام صنعتی در کشور وجود داشته که باید راه‌اندازی و اجرا شود که اجرای 32  طرح نیز سهم استان قزوین است.

پرزحمت با اشاره به اینکه مصوب شده تا امسال میزان صادرات در استان قزوین به دو برابر افزایش یابد، تصریح کرد: در همین راستا 17 جلسه رفع موانع صادرات با حضور استاندار و 170 جلسه فرعی نیز تشکیل شده و نتایج مطلوبی را نیز به همراه داشته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 واحد تولیدی راکد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های قزوین معرفی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات