2 محدوده مطالعاتی خراسان جنوبی در وضعیت ممنوعه بحرانی قرار دارند

خشکسالی/نشست زمین/قنات مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۶۰۰ دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه‌های کشاورزی خراسان جنوبی نصب شده است گفت: در حال حاضر ۲ محدوده مطالعاتی خراسان جنوبی در وضعیت ممنوعه بحرانی قرار دارند.

حسین امامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: وضعیت محدوده‌های مطالعاتی استان و پروژه نصب کنتورهای هوشمند آب و برق به عنوان یکی از پروژه‌های یازده گانه طرح احیاء و تعادل بخشی است.

وی با بیان اینکه خرید کنتورهای هوشمند آب و برق از سال 1385 از محل اعتبارات طرح تعادل بخشی آغاز شده است افزود: به طوری که تاکنون یک هزار و 600 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق از محل اعتبارات طرح مذکور خریداری و بر روی چاه‌های کشاورزی استان نصب شده و انتقال حقابه مطابق با تخلیه سالانه مندرج در پروانه بهره‌برداری این دسته از چاه‌ها اعمال شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی بیان کرد: خراسان جنوبی شامل 40 محدوده مطالعاتی بوده که از این تعداد 19 محدوده مطالعاتی آزاد، 19 محدوده مطالعاتی ممنوعه و 2 محدوده مطالعاتی (سرایان و سده) در وضعیت ممنوعه بحرانی قرار دارند.

امامی تصریح کرد: جلسات اطلاع‌رسانی کنتور هوشمند آب و برق در استان و با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، معاونت حفاظت و بهره‌برداری، مدیر دفتر حفاظت، مدیر امور منابع شهرستان‌ها و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای استان برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: این جلسات به تعداد 35 جلسه برگزار و تعداد 3 هزار و 500 عدد بروشور آموزشی عملکرد کنتور هوشمند آب و برق توسط دفتر حفاظت شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی تهیه شده و به کشاورزان و شرکت‌کنندگان تحویل و در جلسات اطلاع‌رسانی شده است و همچنین ادامه برگزاری این جلسات نیز در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: همچنین تاکنون 21 جلسه کمیته مشترک آب و برق استانی بین شرکت آب منطقه‌ای و توزیع نیروی برق استان برگزار شده است.

امامی اظهار داشت: در این راستا و به منظور تعامل و هماهنگی بیشتر در اجرای پروژه کنتور هوشمند آب و برق تشکیل جلسات مشترک آب و برق شهرستانی نیز در دستور کار قرار گرفته به طوری که تاکنون 13 جلسه مشترک آب و برق شهرستانی برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه کسری مخزن استان در سال آبی 93 تا 94 بالغ بر 164.5 میلیون متر مکعب بوده افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته با کسری مخزن 170.4 میلیون متر مکعب 5.9 میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: از دلایل عمده این میزان صرفه‌جویی می‌توان به اجرای پروژه کنتور هوشمند آب و برق و برگزاری جلسات اطلاع‌رسانی و آموزشی ویژه بهره‌برداران اشاره کرد عاملی که علاوه بر صرفه‌جویی در بخش آب صرفه‌جویی‌های قابل ملاحظه‌ای در بخش برق را نیز به دنبال داشته است.

امامی بیان کرد: در ادامه فرآیند نصب کنتورهای هوشمند آب و برق، موضوع نصب این دسته از کنتورها با هزینه مشترکان سایر چاه‌های استان نیز در دستور کار قرار گرفته که در این راستا تاکنون تعداد 76 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق با هزینه متقاضیان بر روی چاه‌های صنعتی استان نصب شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2 محدوده مطالعاتی خراسان جنوبی در وضعیت ممنوعه بحرانی قرار دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات