هاشمی رفسنجانی:عده‌ای با نگاه شعاری،سیاست خارجی را مختل می‌کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: زیبنده این نظام نیست که جوانان تحصیل کرده‌اش از بی‌اشتغالی گلایه کنند. به گزارش نامه نیوز، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار اعضای گروه سرمایه‌گذاری آل‌طه که متشکل از چند شرکت مربوط به جهاد تحقیقات کشاورزی (آب و انرژی)، سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی و همچنین مؤسسه نهج‌البلاغه است، با اشاره به اهداف تأسیس و دستاوردهای جهاد سازندگی در کشور، گفت: هیچکس نمی‌تواند منکر اخلاص نیروهای جهاد سازندگی باشد، چرا که در جنگ به عنوان سنگرسازان بی‌سنگر، حامی رزمندگان در خطوط مقدم بودند و پس از جنگ، در دوران سازندگی طرح‌های بسیار مهمی را به انجام رساندند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از پل خیبر در جزیره مجنون و همچنین پل بعثت روی اروندرود به عنوان دو کار ماندگار جهاد سازندگی در تاریخ دفاع مقدس یاد کرد و گفت: نقطه‌ی اوج تأثیرگذاری آنان در جنگ که هنوز هم دامنه‌ی تأثیرات آن در کشور فراوان دیده می‌شود، آغاز پروژه‌ی موشک‌سازی در یک منطقه‌ی کوچک بین تهران و کرج بود که بعدها، به نسبت پیشرفت دانش، صنعت آن نیز گسترش می‌یابد.

هاشمی رفسنجانی، با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ایران از لحاظ منابع طبیعی، نیروی انسانی مستعد، مردمی وفادار به نظام و مکتب اهل بیت(ع)، گفت: باید با توجه به همه‌ی این زمینه‌ها و ظرفیت‌ها برای پیشرفت ایران گام‌های اساسی برداریم و زیبنده این نظام نیست که جوانان تحصیل کرده‌اش از بی‌اشتغالی گلایه کنند.

وی با اشاره به مشکلات آب در گذشته، امروز و آینده‌ی آن در کشور، گفت: باید با تحقیقات جامع، معضلی را که بحران آینده جهان خواهد بود، حل کرد و در این راه تجربیات جهاد سازندگی در آبخوانداری و آبخیزداری‌ها و نوآوری‌های شرکت‌های جهادی، بسیار سودمند خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری طرحی که روسها ارائه کرده بودند، خاطر نشان کرد: اگر چه مصادیقی از موفقیت این طرح در مقاطعی و مناطقی بروز کرد، اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و وظیفه دانشمندان و محققان ماست که براساس دانش روز به این مسأله رسیدگی کنند.

وی با تأکید بر جایگاه مردم ایران در دنیا، گفت: شهردار وین که اخیراً به ایران آمده است، در دیدار با من به صراحت اعتراف کرده که الان یک بحث جدی بین دولت‌های اروپایی مطرح شده که چگونه ایران در منطقه‌ای که کاملاً نا امن است، امنیتی پایدار و ستودنی دارد. در حالی که همه‌ی ما می‌دانیم این امنیت مرهون قدرت نظامی، امنیتی، اطلاعاتی و مهم‌تر از همه وفاداری مردم، به نظام و آرمان‌های امام(ره) و شهداست.

هاشمی رفسنجانی، با ارائه تحلیلی از روند اتفاقات تاریخی انقلاب اسلامی از آغاز تاکنون و مزاحمت‌هایی که تندروهای شعاری در راه پیشرفت کشور ایجاد کرده‌اند، گفت: در زمانه‌ی که انسان‌های آزاده‌ی دنیا به قابلیت متون اسلامی برای مقبولیت در فطرت انسان‌ها اعتراف می‌کنند، عده‌ای در داخل با نگاه شعاری، هم سیاست خارجی را مختل می‌کنند و هم بر سر راه حضور جدّی سرمایه‌گذاران خارجی مانع ایجاد می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف از منفی‌بافی‌های عده‌ای محدود در ماجرای مذاکرات هسته‌ای، گفت: عضویت در باشگاه هسته‌ای جهان، به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران رسمیتی بین‌المللی بخشیده و آژانس موظف و مکلف است که نیازهای علمی و تجهیزاتی ایران را در این زمینه فراهم نماید.

وی با بیان ویژگی‌های مثبت تأمین انرژی از طریق جوش هسته‌ای و تفاوت‌های آن با شکافت هسته‌ای، به نیروگاهی که چند کشور پیشرفته دنیا مشغول ساختن اولین واحد آن در فرانسه هستند، اشاره کرد و گفت: به موجب تعهدات 1+5 در برجام، از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده ایران دعوت کرده‌اند تا در این طرح بسیار مهم مشارکت داشته باشد که اگر موفق شویم، با توجه به منابع فراوان آن هیچ دغدغه‌ای برای تأمین انرژی در آینده نخواهیم داشت.

هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سخن یکی از حضّار در خصوص توصیه‌های مکرر حضرت امیر در نهج‌البلاغه در خصوص رعایت عدالت، با اشاره به فرازهای مهم نامه‌های حضرت علی(ع) به استانداران خویش، گفت: تأکید بر عدالت همگانی و پرهیز از تبعیض‌های مذهبی که مصداق آن داستان خون دل خوردن آن حضرت از درآوردن خلخال پای یک دختر یهودی است، نقطه‌ی قوت حکومت پنج ساله آن امام عزیز است که بزرگان همه‌ی ادیان با عظمت از آن یاد می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که ما پیروان آن امام بزرگوار هستیم، گفت: یکی از مظاهر عدالت در جامعه، فراهم نمودن زمینه‌های اشتغال برای همه ی مردم در اقصی نقاط کشور است.

وی استفاده درست از نقدینگی را یکی از راه‌های احیا واحدهای تعطیل شده صنایع و برگشت رونق به تولید کشور دانست و گفت: می‌توان با مدیریت درست و همکاری بانک‌ها این تهدید را که چون بهمنی بر اقتصاد کشور تحمیل شده، به فرصتی برای تولید، کار، اقتصاد و به تبع آن فرهنگ تبدیل کرد.

منبع: ایسنا مطالب مرتبط آیت‌الله‌هاشمی: با مردمی آگاه سروکار داریم/ دیگر زمان انحصاری کردن اطلاع‌رسانی در جوامع گذشته باهنر: روحانی‌ رقيب‌ دارد اما احمدی‌نژاد نيست/ ساختار آقای احمدی‌نژاد اصولگرایی بود هاشمی: وقتی رهبری مخالف باشند، روحانی با اوباما دیدار نمی‌کند/ دولت نمی‌تواند در حصر کاری انجام دهد/ موضوع عربستان قابل حل است واکنش کیهان به انتخابات هیات رییسه مجلس: دستاورد «امید» تقریبا هیچ! هاشمی رفسنجانی: جماعتی با وصل کردن خود به نهادهای تأثیرگذار صاحب بساطی شد‌ند برنامه‌ریزی اصلاح‌طلبان برای انتخابات96 پاسخ الله کرم درباره فحاشی به هاشمی رفسنجانی برچسب ها: هاشمی ، شعار ، سیاست خارجی چندرسانه‌ای تصویری از شناسنامه رضا عطاران خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی/ عکس مطهری و پزشکیان در یک قاب/ عکس عکس جالب از کواکبیان در کنار نواب رییس روحانی در جمع مردم مهاباد/ عکس علی کریمی در کنار خودروهای کلاسیک/ عکس سلفی همزمان با شلیک به سمت داعش/ عکس دوج ۲۰۱۶ در خیابان های تهران/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی رقم عجیب خلیل زاده برای قرارداد ۶ ماهه با پرسپولیس شرط سیدجلال برای پرسپولیسی شدن جنجال در رختکن استقلال پس از ناکامی در جام حذفی؛ مظلومی: مگر من پنالتی خراب کردم؟! مذاكره طاهري با مدافع ملي پوش؛ پرسپوليس - سيدجلال نهايي شد امیری گزینه جانشینی عالیشاه در پرسپولیس نتايج كامل روز دوم مسابقات واليبال انتخابي المپيك/ ايران همچنان در صدر امیری در انتظار مشخص شدن تکلیف عالیشاه/ گزینه پرسپولیس به استقلال نزدیک شد! خداحافظي با مظلومي، سلام استقلال به منصوريان! افشاگری بی سابقه مظلومی ؛ ماجرای جلسه مسئول و بازیکن استقلال با مجیدی و مذاکرات با اسکوچیچ و منصوریان واکنش فردوسی پور به ماجرای حذف ستاره از آرم استقلال پربازدید های کل اخبار شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96 واکنش عربستان به اعتراض ایران!/ کاریکاتور دلایل نماینده حامی عارف برای رای دادن به لاریجانی/ عارف تسلیم فضای بیرون مجلس شد و اشتباه کرد/ حامیان عارف فکر نمی‌کردند اینگونه غافلگیر شوند زیباکلام از چرایی شکست اصلاح‌طلبان می‌گوید خنده‌های شب گذشته فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی/ عکس نشست خبری فیلم فروشنده / تصاویر کنایه جالب لاریجانی به نمایندگان درباره مطهری واکنش لاریجانی به روبوسی نمایندگان با مطهری: نمیدانم جواب همشیره‌تان را چه بدهم ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم کامل شد/ کرسی ریاست با 237 رای به لاریجانی رسید/ پزشکیان و مطهری نواب رئیس شدند امیری در انتظار مشخص شدن تکلیف عالیشاه/ گزینه پرسپولیس به استقلال نزدیک شد! پربازدید ها پربحث ترین عناوین شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96 مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد چه کسانی در فراکسیون امید بودند اما به عارف رای ندادند؟ باهنر: روحانی‌ رقيب‌ دارد اما احمدی‌نژاد نيست/ ساختار آقای احمدی‌نژاد اصولگرایی بود 4 سناریو پیش روی عارف پس از شکست در انتخابات/ عارف؛ حداد مجلس دهم می‌شود؟ چرایی رای نمایندگان پارلمان دهم به لاریجانی دلایل نماینده حامی عارف برای رای دادن به لاریجانی/ عارف تسلیم فضای بیرون مجلس شد و اشتباه کرد/ حامیان عارف فکر نمی‌کردند اینگونه غافلگیر شوند زیباکلام از چرایی شکست اصلاح‌طلبان می‌گوید کنایه جالب لاریجانی به نمایندگان درباره مطهری واکنش لاریجانی به روبوسی نمایندگان با مطهری: نمیدانم جواب همشیره‌تان را چه بدهم احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۵ نظر) پرونده مينو خالقي وارد فاز بي‌اخلاقي‌ها شد  (۶۰ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) کوچک زاده:علاوه بر حقوقم یک میلیارد تومان از مجلس دری

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هاشمی رفسنجانی:عده‌ای با نگاه شعاری،سیاست خارجی را مختل می‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات