تحلیل محبی نیا از ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم/ انتخاب پزشکیان و مطهری به معنای تسلط لیست امید بر مجلس نیست

جهانبخش محبی نیا می گوید هئیت رئیسه مجلس دهم نیاز به مراقبت بیشتری دارد ، اصل بی طرفی و بیان گرایش‌ها باید رعایت شود و در این بین هم رئیس و هم اعضای هئیت رئیسه باید مراقب باشند. جهانبخش محبی نیا نماینده مجلس دهم در گفت‌وگو با نامه نیوز در خصوص هئیت رئیسه انتخابی دائم گفت: هئیت رئیسه یک میانگین از گرایش و نگرش های باید باشد، البته در برخی از مواقع استثنا هم وجود دارد.

وی ادامه داد: انتخاب نمایندگان و اعضای هئیت رئبیسه محترم است، این افراد جز نخبگان ملت هستند و براساس شناخت و عوامل دیگر یک جمع 12 نفره را تشکیل می‌دهند.

عضو هئیت رئیسه مجلس هشتم با بیان اینکه طبق قوانین دموکراسی باید به این انتخاب احترام بگذاریم ، خاطرنشان کرد: طبق قوانین و قراردادهای قانونی و اصل دموکراسی باید هئیت رئیسه انتخاب شده را همه بپذیرند و مورد احترام قرار دهند.

این فعال سیاسی اصولگرا و استاد دانشگاه افزود: هئیت رئیسه مجلس دهم نیاز به مراقبت بیشتری دارد ، اصل بی طرفی و بیان گرایش‌ها باید رعایت شود و در این بین هم رئیس و هم اعضای هئیت رئیسه باید مراقب باشند.

نماینده مجالس پنجم،ششم، هفتم،هشتم و دهم با اشاره به اینکه هئیت رئیسه انتخابی یک ترکیب مختلف و متفاوتی است، تصریح کرد: باید دانست که انتخاب مطهری و پزشکیان بیانگر تسلط لیست امید بر مجلس دهم نیست. 

وی یادآورد شد: هر دو نواب رئیس از جفرافیای امید انتخاب شده و به نوعی به آنان عنایت شده است. البته همین نظر نسبت به سایر اعضای فراکسیون‌ها وجود دارد و فرقی به جریان‌ آنها ندارد. به شرط اینکه گرایش‌ها به عنوان شرط کافی عمل کنند.

جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس با بیان اینکه در مجلس دهم جغرافیا تعیین کننده است، گفت: هم اکنون عصر خودنمایی است، آموزه‌ها در عرصه سیاست نیز بیانگر همین موضوع است. 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در فراکسیون رای نداشتم، تصریح کرد: من در فراکسیون رای لازم برای نامزدی نواب رئیس نداشتم و با وجود برخی دوستان قانع شدم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحلیل محبی نیا از ترکیب هیات رئیسه مجلس دهم/ انتخاب پزشکیان و مطهری به معنای تسلط لیست امید بر مجلس نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات