تابش:‌ ریاست مرکز پژوهش‌ها برازنده عارف است

یک نماینده اصلاح طلب مجلس، گفت: اگر عارف قبول کند جایگاه ریاست مرکز پژوهش‌ها برازنده اوست. به گزارش نامه نیوز، محمدرضا تابش در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: البته آقای جلالی انسان موجهی است اما به نظرم می‌رسد اگر آقای عارف رایزنی‌هایی را که هیات رئیسه با وی دارد قبول کند جایگاه ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس برازنده شخصیت علمی، اخلاقی و متناسب با تجربه کار اجرایی اوست.

تابش در بخش دیگری از سخنانش ترکیب هیات رئیسه را نشان از وزن فراکسیون امید و تاثیر کار تشکیلاتی دانست.

وی گفت: انتخاب 7 نفر از لیست امید در ترکیب هیات رئیسه و 5 نفر از اصولگرایان نشان دهنده‌ی وزن فراکسیون امید و تاثیر کار تشکیلاتی است.

تابش افزود: فکر نمی‌کنم هیچ فراکسیونی در مجلس منسجم‌تر از امید باشد چون اصولگرایان از نحله‌های فکری مختلف با هم پیوند خوردند و یک فراکسیون را تشکیل دادند اما فراکسیون امید همه متحد و متفق هستند.

نماینده مردم اردکان در مجلس ادامه داد: به نظر می‌رسد با این ترکیب در هیات رئیسه و همچنین انسجام در فراکسیون می‌توانیم کارهای بسیارمهمی را در مجلس انجام دهیم چه در تعامل با دولت و یا نقد آن و چه انجام مطالبات و خواسته‌های مردم که معطل مانده است، از قبیل مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی، دیدن مردم و .... که در یک تعامل همه جانبه تمام نحله‌های فکری در مجلس بتوانیم کارهای روی زمین مانده را انجام دهیم.

این نماینده اصلاح طلب مجلس همچنین درباره‌ی کاندیداتوری کواکبیان برای ریاست مجلس نیز گفت: دراین زمینه بحثی نشده بود و قرار هم نبود کاندیدایی از سوی فراکسیون معرفی شد. چرا که با توجه به روندی که در مجلس طی شده بود و آقای لاریجانی هم در لیست امید قرار داشتند نظراکثریت اعضاء بر این بود که به لاریجانی رای دهند.

وی تصریح کرد:‌ آقای کواکبیان در مقطع کوتاهی اعلام کاندیداتوری کرد و بعد گفت که کاندیدا نیست، در واقع تصمیم وی شخصی بود و خود وی علاقمند به رقابت بود. البته شاید اگر تریبون باز می‌شد وی حرفش را می‌زد این گونه نبود گرچه که می‌دانیم آقای لاریجانی هم سیاست‌مدار ورزیده‌ای است.

نماینده مردم اردکان در مجلس در رابطه با تغییر ساز و کارها و رویه‌های فراکسیون‌ها نیز اظهارکرد: ساز و کارها باید متناسب با استانداردهای روز و پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی باشد و اگر این گونه نباشد راه به جایی نمی‌بریم.

وی همچنین در رابطه با کاهش آرای عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده که در هیات رئیسه موقت مجلس آرای خوبی را اخذ کرده بود اما در هیات رئیسه دائم آرای وی کاهش یافت و پاسخ به اینکه آیا عوامل بیرونی در این قضیه تاثیرگذار بوده است گفت: در هر صورت زمزمه‌هایی شده بود که به اصطلاح چه افرادی در ترکیب هیات رئیسه باشند بهتر است و آنهایی که نگاه ژرف‌نگر و کلان ملی دارند می‌دانند که همه اقوام و قومیت‌ها و مذاهب و همه ادیان باید در تعیین سرنوشت و مقدرات مردم مشارکت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد:‌ ما در ترکیب هیات رئیسه شاهد این امر بودیم، البته جای خانم‌ها بسیار خالی است که امیدواریم در سال بعد این نقیصه رفع شود.

تابش در پاسخ به پرسشی در رابطه با این که وزن هیات رئیسه به لحاظ سهم اصلاح طلبان افزایش یافت و شاهد تعامل خوب در فراکسیون بودیم اما افرادی مثل خود وی و غلامرضا تاج گردون که دارای ظرفیت‌هایی هم بودند به رای فراکسیون تمکین کردند و تنها آقایان پزشکیان و مطهری کاندیدا شدند گفت: دموکراسی معجزه می‌کند و ما اگر بتوانیم این روند دموکراتیک را طی کنیم همه تصمیم‌ها مرتکب خرد جمعی خواهد بود.

تابش همچنین اظهار کرد: تمام تلاش ما معطوف به برگزاری انتخابات درمرحله اول و دوم و پیروزی کاندیداها بود و بعد هم بیشتر معطوف به تعیین اعضای هیات رئیسه که توفیق خوبی حاصل شد و در مرحله بعد فراکسیون امید در نظر دارد که افراد با توجه به تخصص‌هایشان در کمیسیون‌ها قرار گیرند.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابش:‌ ریاست مرکز پژوهش‌ها برازنده عارف است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات