امنیت و سرزندگی امروز ایران رهاورد جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در ادامه سفر استانی خود به آذربایجان‌غربی صبح امروز به شهرستان مهاباد رفت و در جمع مردم این شهر گفت: مهاباد سرزمین ایستادگی ایران و مرکز علم، ادب و فرهنگ کردی و نگین ادب کردی است.

وی با بیان اینکه مردم مبارز و آگاه آذربایجان غربی توطئه‌ها و تفرقه‌افکنی دشمن را ناکام گذاشتند، افزود: برای همه جهانیان امروز روشن است که توطئه‌های دشمنان منطقه و اسلام که همواره به دنبال تفرقه و جدایی میان مردم متحد بودند تا از این شکاف و تفرقه به نفع خود و علیه منافع ایران سوءاستفاده کنند، اما مردم مسلمان، مبارز، هوشیار و آگاه استان آذربایجان غربی این توطئه‌ها را خنثی کردند.

روحانی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی نه تنها به فکر منافع مردم و سرزمین خود است، بلکه حتی به فکر حمایت و کمک نسبت به مردم مظلوم این منطقه عزیز ما نیز است.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح، نیروهای سیاسی، سپاه، ارتش، بسیج و دولت ما آن روز که اربیل در خطر سقوط قرار گرفت، ایران بود که این سرزمین را نجات داد؛ همانطور که روزی که بغداد و دمشق در خطر گروه‌های تروریستی بودند، ایران بود که به ندای مظلومیت مردم منطقه جواب مثبت داد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید امنیت و ثبات کشورمان را با کشورهای همسایه مقایسه کنیم، گفت: از شما می‌پرسم امنیت مردم کرد در ایران عزیز بیشتر است یا مرد کرد در عراق، سوریه و یا ترکیه. زنده باد جمهوری اسلامی ایران که این امنیت، بالندگی و سرزندگی را در سرزمین ایران بدون در نظر گرفتن مذهب و قومیت برقرار کرده است.

رئیس‌جمهور امنیت و سرزندگی امروز ایران و کردستان در میان منطقه‌ای پر آشوب را رهاورد جمهوری اسلامی دانست و گفت: وقتی اربیل، بغداد و دمشق در خطر سقوط بود، ملت ایران به ندای مظلومان منطقه جواب مثبت داد.

روحانی افزود: یک قانون اساسی، یک رهبری مقتدر و یک دولت داریم؛ پیشرفت در سایه اتحاد ممکن است.

وی با بیان اینکه ما با همسایگان ارتباط دوستانه و سازنده می‌خواهیم، ادامه داد: دولت وظیفه خود می‌داند با تمام کشورهایی که قصد خصومت ندارند رابطه‌ای دوستانه برقرار کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: با رأی و همراهی شما مردم دیوار تحریم را فرو ریختیم.

روحانی با بیان اینکه زمینه‌های لازم برای توسعه گردشگری در آذربایجان غربی فراهم می‌شود، گفت: به منطقه اعلام می‌کنیم که برقراری امنیت، راهی جز اعتدال و توسعه ندارد. امنیت واقعی و پایدار در سایه محبت و پیشرفت ایجاد می شود.

وی با تاکید بر اینکه من تبعیض قومیتی را نمی‌پسندم، گفت: اصل در مسئولیت، شایستگی است و بس. زبان مادری اقوام و به ویژه کردی باید محترم باشد؛ مراکز زبان اقوام در حال توسعه است.

روحانی افزود: برای من کافی نیست که تنها یک سفیر ما از اهل سنت و اهل کردستان باشد، برای من کافی نیست اگر مسئولانی در وزارتخانه‌های مختلف از جمله وزارت نفت تنها یک معاون کرد وجود دارد. نباید بین اقوام هیچ تفاوتی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ما قبل از مسئله قومیت، همه ایرانی هستیم و به ایران افتخار می‌کنیم. ما همه مسلمان هستیم و به مسلمان‌بودنمان افتخار می‌کنیم؛ افتخار به قومیت در مسئله سوم وجود دارد.

روحانی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی بین پیروان مذاهب و اقوام امتیاز و برتری وجود ندارد؛ همه گل‌های رنگارنگ ایرانند.

رئیس‌جمهور افزود: آنهایی که امروز در منطقه ما فتنه به پا کرده‌اند، تروریسم و کشتار را شایع می‌کنند و مردم بی‌گناه را از دم تیغ می‌گذرانند و خود را به ناروا مسلمان لقب می‌دهند، نه نسبتی با اسلام دارند و نه نسبتی با انسانیت.

وی گفت: ما تابع آن قرآن هستیم که می‌گوید «انسان‌ها دارای کرامت، عظمت و عزت و دارای جایگاه بلند در این سرزمین می‌باشند». خون هیچ بی‌گناهی نباید ریخته شود. هیچ تفاوتی بین انسانی با انسان دیگر وجود ندارد. همه ما عبد و مخلوق خدا هستیم.

روحانی با بیان اینکه در این کشور یک قانون اساسی و یک دولت وجود دارد، گفت: در این کشور یک رهبری بزرگ پرچمدار نهضت انقلاب اسلامی ایران است و ما همه در سایه وحدت و اتحاد می‌توانیم پیشرفت کنیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما باید با همسایگانمان ارتباط دوستانه و صمیمانه داشته باشیم، گفت: اینجا سرزمین آذربایجان غربی با سه کشور مهم منطقه دیوار به دیوار و همسایه است و این یک فرصت بزرگ برای مردم این سرزمین است.

وی افزود: دولت وظیفه خود می‌داند که رابطه ایران را با تمام کشورهای جهان، دوستانه و سازنده بسازد و با همتی که شما مردم در خرداد ۹۲ کاری کردید تا دیوارهای تحریم که بین ملت ایران و ملت‌های دیگر فاصله و جدایی افکنده بود، تخریب کنید که آن را به حول و قوه الهی تخریب کردیم.

روحانی یکی از وظایف مهم دولت را آماده کردن شرایط برای اشتغال جوانان نام برد و گفت: برای اولین بار آغاز به کار یک واحد عظیم پتروشیمی با ۳۰۰ هزار تن محصول سالانه در این منطقه، موجب رشد و عظمت بیشتر و دروازه‌ای برای صنعتی شدن این منطقه خواهد بود.

وی ادامه داد: بدخواهان ببینند که جمهوری اسلامی برای صنعتی کردن مناطق غربی و کردنشین مصمم است. روحانی با اشاره به برنامه‌های دولت برای شهرستان مهاباد، افتتاح پروژه بزرگ پتروشیمی این شهر را قدم اول دانست و گفت: صنایع پایین دستی باید در منطقه توسعه یابد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت مصصم است اصل ۱۵ قانون اساسی را اجرایی کند، گفت: امیدواریم ثمره همکاری بیشتر دولت و مجلس آبادتر شدن ایران باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امنیت و سرزندگی امروز ایران رهاورد جمهوری اسلامی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات