جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد/ امروز تکلیف حذف 24 میلیون یارانه بگیر روشن می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم گیری درباره حذف ۲۴ میلیون یارانه بگیر در سال جاری توسط دولت خبرداد.

علی ربیعی درباره آخرین تصمیم دولت برای حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر اظهارداشت: امروز ساعت ۱۲ درباره یارانه جلسه داریم و دراین مورد تصمیم می گیریم.ما باید تمام ملاحظات را ببینیم و تصمیم مناسب را اتخاذ کنیم.

وی افزود: ما در این رابطه مطالعات کارشناسی انجام دادیم و به همین دلیل امروز ظهر با دکتر نوبخت پیرامون این موضوع جلسه داریم تا به چهارچوب های مشخص برسیم و امکان عملی بودن آن را ببینیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:باید دهک ها را بررسی کنیم و یک بحث پخته ای صورت بگیرد این بحث با افکار عمومی و نگرانی مردم سروکار دارد و باید به درستی تصمیم بگیریم تا کسانی که نیازمند نیستند حذف شوند و دچار خطاهای نوع اول و دوم نشویم.بنابراین مجموعه ملاحظات اجرایی و مسایل باید جدی بررسی و بعد اعلام شود.

ربیعی در همایش چشم انداز اقتصاد ایران در سال ۹۵ ؛ الزامات شرایط جدید برای سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: بعضی های می گویند چرا این روضه را ول نمی کنید و دائما به گذشته می پردازید این درحالی است که باید معطوف به آینده بحث کنیم اما ما منتقدانی داریم که یادشان رفته در اقتصاد ایران چه گذشته و امروز نقد ناب نمی کنند.به همین دلیل ما دائما گذشته را نقد می کنیم.

وی با اشاره به موضوع دستمزد عنوان داشت:فاصله مزد تا تورم حدود ۶۷ درصد فقط در صندوق بازنشستگی کشوری داشتیم،اما ما در این سه سال ۶۵ درصد مزد تامین اجتماعی را برای بازنشستگان افزایش دادیم اگرچه هنوز سفره بازنشستگان خالی است و نتوانستیم درست این سفره را پر کنیم اما به هر حال تلاش های خود را برای کاهش این شکاف انجام داده ایم.

ربیعی ادامه داد: در طرح افزایش پلکانی به عنوان مثال برای بازنشسته‌ای که ۷۵۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند ۲۰ درصد افزایش خواهیم داشت. برای بازنشسته‌ای که ۸۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند ۱۹.۵ درصد و برای بازنشسته‌ای که ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند ۱۸.۵ درصد افزایش حقوق داریم. این نسبت همین‌طور ادامه پیدا می‌کند تا به کسانی که ۱.۵ میلیون تومان حقوق دارند می‌رسد. برای این گروه و بالاتر افزایش‌ها ۱۲ درصدی است. اگر در یک فرآیند چند ساله این روال را ادامه دهیم تا حدود زیادی می‌توانیم عقب‌ماندگی و این شکاف بین تورم و افزایش حقوق‌ها را جبران کنیم.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد/ امروز تکلیف حذف 24 میلیون یارانه بگیر روشن می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات