سرنخ‌هاي يك فيلم موبايلي

۱۳۹۵/۰۳/۱۱ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 184207 سرنخ‌هاي يك فيلم موبايلي

سلامت نیوز: چند روزي است كه فيلمي كوتاه به سرعت در حال انتشار در شبكه‌هاي اجتماعي است؛ فيلمي حدودا ٥ دقيقه‌اي كه در آن تعدادي چماق به دست به دو، سه جوان ديگر به‌شدت حمله مي‌كنند و آنها را كتك مي‌زنند. اما نكته حايز اهميت در اين فيلم اين مساله است كه اين دعوا در حالي رخ مي‌دهد كه نيروهاي سد معبر شهربان و نيروهاي پليس هم در صحنه حضور دارند ولي تلاشي براي دخالت در دعوا و ختم غايله يا بازداشت چماق به دست‌ها نمي‌كنند. اين فيلم كه چندمين فيلم از حضور نيروهاي شهرداري در صحنه‌هاي درگيري بعد از حوادثي مانند كارواش سعادت‌آباد و دستفروش (لبو فروش) خيابان جمهوري يا شكستن گاري ميوه‌فروشي در مترو شادمان است، بار ديگر تيغ تيز انتقادها را به سمت شهرداري و نيروهاي اين مجموعه نشانه مي‌رود.


به گزارش سلامت نیوز،روزنامه اعتماد در ادامه می نویسد: صحنه‌هاي اين فيلم به قدري تكان‌دهنده است كه خواه ناخواه هر بيننده‌اي را متاثر مي‌كند. در ابتداي اين فيلم كه بيشتر به فيلم‌هاي زد و خوردي دهه ٣٠ و ٤٠ مي‌ماند، مهاجم اصلي فيلم كه جواني قوي هيكل و قد بلند با تي‌شرت سفيد و شلوار مشكي است، به سمت ماشين شهربان مي‌رود و از داخل كابين ماشين چماقي را بيرون مي‌آورد و به يكي از افراد طرف مقابل حمله مي‌كند و چوب را روي سر وي خرد مي‌كند. در چند جاي ديگر اين فيلم، كسي كه در حال فيلمبرداري با موبايل خود است، خطاب به چند نفر ضارب چماق به دست وقتي كه به دنبال فردي براي كتك زدنش مي‌دوند فرياد مي‌زند: اون نيست. اون از بچه‌هاي خودمون توشهرداريه... ! البته نكته مهم ديگر اين فيلم تصوير افرادي است كه لباس نيروهاي انتظامي به تن دارند ولي اصلا خود را درگير اين زد و خورد نمي‌كنند.


اين فيلم با چنان سرعتي در شبكه‌هاي اجتماعي پخش شده است كه براساس گفته سرهنگ غفاري، رييس مركز اطلاع‌رساني ناجا، روز يكشنبه تعدادي از خبرنگاران هم در نشست خبري با يكي از فرماندهان نيروي انتظامي آن را به او نمايش داده‌اند و از او در مورد دليل خنثي بودن نيروهاي پليس توضيح خواسته‌اند كه فرمانده دستور بررسي اين موضوع را به پليس استان تهران محول كرده است. اما روي ديگر اين سكه و در واقع كليدي‌ترين نكته اين فيلم، هويت ضاربيني است كه در شبكه‌هاي اجتماعي به عنوان نيروهاي شهرداري از آنها ياد شده است. اما با اين وجود ابوالقاسم چيذري، مديرعامل شركت شهربان شهرداري تهران در گفت‌وگو با «اعتماد» آن را شديدا رد مي‌كند.

وي با تشريح اين حادثه گفت: اين حادثه حدود ٢٠ روز قبل در مقابل پارك توسكا در بزرگراه آزادگان در منطقه ١٥ رخ داده و ما هم از طريق همين فيلم از ماجرا خبردار شديم و همان روز نيروهاي شهرباني را كه در محل حادثه مي‌بينيد احضار كرده، از آنها پرس و جوكرديم.


وي در مورد اين حادثه و نحوه شكل‌گيري آن مي‌گويد: براساس آنچه تحقيقات ما نشان مي‌دهد، نيروهاي ما در منطقه ١٥ به همراه نيروهاي انتظامي براي جمع‌آوري دستفروش‌ها به محل مي‌روند و در حال جمع كردن بساط آنها بوده‌اند كه به ناگاه معلوم نمي‌شود چرا يكسري از اين دستفروش‌ها و حاضرين به گروه ديگري از دستفروشان حمله مي‌برند و درگيري شروع مي‌شود. چيذري در مورد اينكه پس چرا در ابتداي فيلم ضارب اصلي به سمت ماشين شهربان مي‌رود و چماقي را از داخل ماشين بيرون مي‌آورد و به بقيه حمله مي‌كند، مي‌گويد: همان طور كه گفتم، بچه‌هاي ما در حال پاكسازي محل بوده‌اند و از اين افراد تعدادي چماق، قمه و خنجر گرفته بودند كه در داخل ماشين بوده و ضارب هم كه از اين مساله اطلاع داشته، به سمت ماشين مي‌دود و چماق را از آنجا برمي‌دارد. مديرعامل شركت شهربان در پاسخ به اين سوال كه اگر نيروهاي شهرداري ارتباطي با ضاربين ندارند، چرا در بخش‌هايي از فيلم، فيلمبردار آن، وقتي كه ضاربين براي كتك زدن به سمت فردي مي‌روند، فرياد مي‌زند كه اينها را كاري نداشته باشيد، اينها از نيروهاي خود شهرداري هستند؟ مي‌گويد: من چنين چيزي را در فيلم نديده‌ام. ضمن اينكه واقعا نمي‌دانيم فيلم را چه كسي گرفته است!


چيذري همچنين در مورد دليل حضور گسترده نيروهاي انتظامي در محل حادثه نيز مي‌گويد: اين يك فرآيند طبيعي است. در تمام ماموريت‌هاي تيم‌هاي سد معبر ما، ماموران نيروي انتظامي هم حضور دارند و اين مورد چيز عجيبي نيست.


وي در پايان با ذكر اينكه در اين حادثه حقيقتا نيروهاي شهربان دخالتي در درگيري نداشته‌اند، گفت: اولا كه ما اصلا نيروهاي لباس شخصي نداريم. ثانيا اينكه با هيچ نيروي خاطي شوخي نداريم. كمااينكه در حادثه كارواش سعادت‌آباد هم ماموران خاطي را اخراج كرديم. شما مطمئن باشيد كه اگر در اين حادثه هم نيروهاي ما دخالتي داشتند با آنها برخورد مي‌كرديم.


با تمام اين تفاصيل و توضيحات مديرعامل موسسه شهربان، هنوز هم ابهاماتي دراين فيلم وجود دارد كه باعث مي‌شود شايبه مامورشهرداري بودن ضاربين كاملا از بين نرود. متاسفانه با وجود پيگيري‌هاي انجام شده؛ تا اين لحظه موفق به گفت‌وگو با مقامات نيروي انتظامي نشديم چرا كه سخنان آنها كه ناشي از بررسي فيلم خواهد بود، مي‌تواند تكميل‌كننده اين پازلباشد.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرنخ‌هاي يك فيلم موبايلي» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات