قاتل زائران و مردم یمن شایسته اداره امور حج نیست

به گزارش «شیعه نیوز»، رییس سازمان جامعه شیعیان مسکو امروز (سه شنبه) افزود: ممانعت رژیم آل سعود از سفر زائران ایرانی به خانه خدا، تبهکاری دیگر این رژیم می باشد که تاکنون جنایات بی شماری علیه مسلمانان مرتکب شده است.

وی ادامه داد: رژیم عربستان سعودی در راستای اجرای سیاست های دیکته شده از جانب تل آویو و جلب حمایت آمریکا به مانع تراشی در مسیر انجام فریضه الهی حج زائران ایرانی پرداخته است.
کارشناس مسلمان روس با بیان این که حج، مکه و مدینه متعلق به همه مسلمانان است، اظهار کرد: امور حج باید در دست شورایی از کشورهای اسلامی باشد، زیرا رژیم حاکم بر عربستان سعودی ثابت کرده نمی تواند امنیت حجاج را تامین کند.

وی ادامه داد: امور حج باید از سوی افراد صالح کشورهای اسلامی مدیریت شود تا حوادث خونین سال های اخیر در خانه خدا تکرار نشود و از سوی دیگر، مانع تراشی برای سفر زائران ایرانی به عربستان بار دیگر ضرورت تصدی اداره بزرگترین مناسک دین اسلام توسط کشورهای اسلامی را آشکارتر کرد.

وی افزود: رژیم حاکم بر عربستان وانمود می کند که صاحب و مالک کعبه و مکه است، اما این اماکن مقدس به تمامی مسلمانان جهان تعلق دارد و انجام حج نیز ضرورت شرعی و واجب برای هر مسلمان حائز شرایط است، بنا بر این اقدام رژیم آل سعود در منع سفر زائران ایرانی به بیت الله الحرام، متضاد با احکام قرآن کریم و سنت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می باشد.
جعفراف با بیان اینکه حرکات رژیم سعودی قلدرانه است، اظهار کرد: مانع شدن از انجام حکم شرعی در واقع خصومت با دین است.

وی ادامه داد: حوادث خونین مکه مکرمه و مدینه فاضله بویژه حادثه سال گذشته در منا که جان صدها زائر را گرفت، بی لیاقتی حکام سعودی را اثبات کرد و نشان داد این رژیم شایسته خادمی حرمین شریفین نیست و باید از مدیریت حج کنار گذاشته شود.
کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: حکام سعودی باید مسئولیت این همه جنایت علیه مسلمانان را برعهده گیرند و پاسخگوی اعمال خود باشند.

وی افزود: ریاض همچنین افزون بر بی لیاقتی در مدیریت حج، بطور مستقیم در کشتار مسلمانان بی گناه یمنی شرکت کرده و تروریست ها را به کشورهای همسایه ازجمله عراق و سوریه اعزام می کند که تا کنون این جنایتکاران هزاران مسلمان را قتل عام کرده اند.
جعفراف در پایان تصریح کرد اعمال ننگین رژیم ال سعود نشان داده است که این رژیم در جهت منافع رژیم صهیونیست، علیه امت جهانی اسلام و منافع مسلمانان حرکت می کند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاتل زائران و مردم یمن شایسته اداره امور حج نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات