هیات رییسه مجلس با 5 کرسی رنگ و بوی امید گرفت

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، انتخابات هیات رییسه دائم مجلس دهم امروز در حالی برگزار شد که علی لاریجانی با قاطعیت آرا توانست ریاست مجلس را در دست گیرد در این راستا مصطفی کواکبیان نماینده تهران نیز کاندیدا شد ولی در میانه راه خواهان انصراف بود که لاریجانی گفت امکان پذیر نیست و باید شما هم در انتخابات شرکت کنید.
انتخاب دو نایب رییس مجلس از فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از نکات قابل توجه جلسه امروز مجلس بود طوری که آرا این افراد نشان می داد که اعضای فراکسیون ولایت مجلس هم به این دو رای دادند، مسعود پزشکیان و علی مطهری توانستند کرسی نایب رییسی مجلس دهم را برای سال نخست به دست آورند، این در حالی بود که محمد دهقان در هیات رییسه موقت نایب رییس دوم مجلس شده بود.
تغییرات هیات رییسه موقت به همین جا منتهی نشد در ادامه دو عضو دبیر هیات رییسه مجلس تغییر کردند، در هیات رییسه موقت مجلس غلامرضا کاتب، امیر حسین قاضی زاده، اکبر رنجبرزاده، احمد امیرآبادی، عبدالکریم حسین زاده و ناصر موسوی لارگانی عضو بودند ولی در هیات رییسه دائم دو تغییر ایجاد شد و محمد علی وکیلی و علی اصغر یوسف نژاد جای ناصر موسوی لارگانی و عبدالکریم حسین زاده را گرفتند.
ناظران مجلس نیز بدون تغییر ماند و همان سه نفری که در هیات رییسه موقت انتخاب شدند در هیات رییسه دائم نیز ماندگار شدند محمد قسیم عثمانی، بهروز نعمتی و محمد آشوری ناظرین هیات رییسه شدند.
در این راستا می توان نتیجه گرفت که از 12 عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پنج نفر عضو فراکسیون امید و هفت نفر عضو فراکسیون ولایت هستند ولی اگر بخواهیم علی لاریجانی و بهروز نعمتی را جزو کسانی بدانیم که در لیست امید برای انتخابات مجلس دهم حضور داشتند تعداد امیدی ها به هفت نفر می رسد.
سیام**9121**1553

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیات رییسه مجلس با 5 کرسی رنگ و بوی امید گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات