سرمایه صندوق ملی توسعه عشایری به 900 میلیارد ریال افزایش می یابد

به گزارش ایرنا، کرمعلی قندالی، روز سه شنبه در دیدار با استاندارچهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سرمایه صندوق ملی توسعه عشایری 350 میلیارد ریال بوده که با برنامه ریزی های انجام شده، این سرمایه تا پایان سال جاری به 900 میلیارد ریال افزایش می یابد.
وی تأکید کرد: براساس قول دولت یازدهم، مقرر شده تا به منظور توسعه فعالیت های عشایری، سه هزار میلیارد ریال از محل کمک های دولت با دوره بازگشت پنج ساله به سازمان امور عشایری کشور اختصاص یابد.
قندالی سرمایه گذاری در زمینه زنجیره تولید گوشت قرمز را از برنامه های سازمان امور عشایر دانست و افزود: به همین منظور یک درصد اعتبارات صندوق توسعه ملی با کارمزد 10 درصد به این طرح اختصاص پیدا می کند.
وی تصریح کرد: عشایرمی توانند نقش موثری در توسعه صنعت اکوتوریسم، جذب گردشگران داخلی و خارجی، رونق اقتصادی و ارتقای شاخص های توسعه ای داشته باشند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: به همین منظور، تشکیل کارگروه گردشگری عشایر در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.
وی تنوع بخشی به درآمد عشایر، حذف انرژی های فسیلی با جایگزینی انرژی ها نو و ساماندهی اسکان عشایر را از دیگر برنامه های مهم سازمان امور عشایری ایران برشمرد.
قندالی هزینه تامین پنل های خورشیدی با هدف استفاده از انرژی ها نو، حذف سوخت های فسیلی و کاهش مضرات زیست محیطی برای تمامی 220 هزار خانوار عشایری کشور را در یک دوره پنج ساله، پنج هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری از استان های شاخص عشایری کشور و تنها استانی است که عشایر بختیاری در این استان کشت گیاهان دارویی را آغاز کرده و افزایش درآمد اقتصادی خانوار را در دستور کار خود قرار داده اند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: ساماندهی امور عشایر و روستاییان، از امور نیمه تمام سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به این استان است.
قاسم سلیمانی دشتکی در خصوص بررسی طرح جامع روستانشینان در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی وضعیت عشایر در این طرح، می تواند نقش مطلوبی در بهبود خدمات رسانی به این قشر داشته باشد.
وی یادآور شد: ایجاد تشکیل های مختلف عشایری، ارائه تسهیلات ارزان قیمت و شتاب بخشی به خدمات رسانی به این قشر، ارتقای شاخص های توسعه ای را به دنبال دارد.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری پس از استان فارس، دومین جمعیت عشایری کشورو رتبه نخست کشور را در تراکم عشایر در واحد سطح داراست.
عشایر چهارمحال و بختیاری شامل عشایر بختیاری، قشقایی، نصیرآبادی و دهکردی هستند که در 85 درصد از گستره جغرافیایی استان حضور دارند.
7362/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه صندوق ملی توسعه عشایری به 900 میلیارد ریال افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات