تکمیل طرح های گردشگری مازندران در انتظار 20هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری

حسین باقری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این طرح ها شامل هتل ، هتل آپارتمان و مجتمع های تفریحی و گردشگری است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد و پیشرفت فیزیکی آنها پنج تا 80 درصد است .
وی از پرداخت تسهیلات بانکی به عنوان یکی از راهکارهای تامین هزینه تکمیل این طرح ها نام برد و ادامه داد : تا سال 1385 براساس قانون بودجه به بانک ها مکلف می شد تا از محل اعتبارات سازمانی به این طرح ها تسهیلات پرداخت نمایند و از یارانه شش تا هشت درصدی این طرح ها برخوردار بودند .
معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران ادامه داد : از آن سال تاکنون تسهیلات برای تکمیل طرح های گردشگری از دو محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک ها پرداخت می شود .
وی افزود : صندوق توسعه ملی از محل در آمدهای ارزی ، اعتباراتی را در اختیار بانک ها قرار می دهد که در قالب تسهیلات با کارمزد 14درصد برای تکمیل طرح های نیمه تمام صرف می شود .
باقری گفت که تسهیلات از طریق منابع داخلی بانکها در صورت بررسی بانک و داشتن توجیه اقتصادی به طرح ها پرداخت می شود .
وی این توجیه اقتصادی بانک ها را شامل پیشرفت فیزیکی بالای طرح برشمرد و ادامه داد : همچنین بانک ها تلاش دارند تا پس از ارزیابی طرح ها ،تسهیلات خود را به آن دسته از طرح ها با پیشرفت فیزیکی بالا پرداخت بکنند تا زودتر به بهره برداری برسند .
باقری افزود : هم اکنون 153 طرح نیمه تمام گردشگری مازندران متقاضی دریافت تسهیلات بانکی هستند و به نوعی در فهرست انتظار دریافت این تسهیلات قرار دارند .
وی محدودیت منابع داخلی بانک ها را عاملی دانست که بر روند طولانی شدن پرداخت تسهیلات به این طرح ها تاثیر گذاشته است .
معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران از پسابرجام و گسترش فعالیت های فی مابین کشورمان با دیگر کشورها به عنوان فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری طرح های نیمه تمام این حوزه نام برد .
وی ادامه داد : تلاش هایی برای حضور و سرمایه گذاری خارجی ها در مازندران انجام شد تا بتواند بخشی از تکمیل طرح های نیمه تمام این حوزه را رقم بزند .
اوایل این هفته نمایندگان دفتر حقوقی ' سی ام اس cms ' انگلیس که یک موسسه بین المللی برای معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران به شرکت های بین المللی سرمایه گذار است ، از طرح های نیمه تمام هتل ، هتل آپارتمان ، مجتمع تفریحی و گردشگری واقع در چمستان ، محمود آباد ، سلمانشهر ، نور و ساری بازدید کردند .
درحالی نوروز امسال حدود 12 میلیون نفر شب مسافر در مازندران اقامت کردند که براساس گزارش میراث فرهنگی مازندران برای نوروز امسال در استان ۳۵۶ واحد اقامتی رسمی به ظرفیت حدود ۳۰ هزار نفر شب و ظرفیت اقامتی غیررسمی 744 هزار و ۲۴۲ نفر بود.
2096/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکمیل طرح های گردشگری مازندران در انتظار 20هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات