شهرستان اراک مقام برتر کشور درمحو بیسوادی را کسب کرد

حمیدرضا فراهانی روز سه شنبه در نشت شورای سواد آموزی شهرستان اراک افزود: این شهرستان به علت برگزاری منظم نشست های پشتیبانی سواد آموزی، حمایت از طرح ها و برنامه های شتاب بخشی ریشه کنی بیسوادی در گروه سنی 10 تا 49 سال موفق به کسب این عنوان شده است.
وی اظهار کرد: معاون وزیر و رئیس سازمان سوادآموزی کشور با ارسال نامه ای از اعضای نشست شورای سواد آموزی شهرستان اراک تقدیر کرده است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک گفت: توجه اعضا جلسه به حضور در نشست ها، عملیاتی کردن مصوبات و هماهنگی و تعامل بخش های ذیربط باعث شده تا شواری سواد آموزی شهرستان اراک این رتبه را در بین سایر شهرستان های کشور کسب کند.
فراهانی در ادامه گفت: جمعیت روستایی کاهش چشمگیری یافته و این جمعیت با مهاجرت به حاشیه شهرها در این مناطق ساکن شده اند که احتمال وجود افراد بیسواد دور از انتظار نیست که لازم است سواد آموزی استان با برنامه ریزی کارشناسانه برای شناسایی آنان اقدام کند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک گفت: ارایه نکردن پروانه ساختمان، جواز کسب و مجوز واحد تولیدی می تواند نمونه هایی از ابزارهای شناسایی افراد بیسواد باشد که با همکاری سایر دستگاه ها قابل اجرا است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیزگفت: 21 هزار و 865 نفر در این استان در رده سنی 10 تا 49 سال بیسواد یا کم سواد هستند که از این تعداد حدود چهار تا پنج هزار نفر در کلانشهر اراک از نعمت سواد بی بهره هستند.
علی محمد غلامی افزود: خواندن، نوشتن، حساب کردن و روخوانی قرآن کریم از شاخصه های فرد باسواد محسوب می شود.
وی گفت: در برگزاری کلاس های سواد آموزی در زندان های اراک و دلیجان این نتیجه حاصل شد که یکی از مهمترین عوامل سوق یافتن به بزه، کم سوادی و بیسوادی است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: یکی از مولفه های تشویق افراد به کسب سواد پرداخت 750 میلیون ریال به باسواد شده و نیز یک میلیون 390 هزار ریال به فرد سوادآموخته است.
غلامی افزود: سال 98 جشن واقعی ریشه کنی بیسوادی در استان مرکزی برگزار می شود و براساس برنامه ریزی انجام شده، ریشه کنی بیسوادی در آشتیان، تفرش، محلات و سربند تا پایان سال 95 به نتیجه می رسد.
در این نشست اعضای شورای سواد آموزی اراک لوح تقدیر موفقیت در کسب رتبه برتر محو بیسوادی دریافت کردند.
21 هزار و 865 نفر در این استان در رده سنی 10 تا 49 سال بیسواد یا کم سواد هستند.
6991/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شهرستان اراک مقام برتر کشور درمحو بیسوادی را کسب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات