پنجمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویی در اصفهان برگزار شد

به گزارش ایرنا، این مسابقه با هدف ترویج گفتمان دانشجویی، ایجاد و توسعه تفکر خلاق و نقاد، رشد و توسعه علم و دانش، رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌وگو و تقویت روحیه حق و حقیقت‌طلبی از سوی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد. این مسابقه در سه مرحله استانی، منطقه ای و ملی برگزار می شود.
رییس جلسه پنجمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویی در استان اصفهان روز سه شنبه به ایرنا گفت: در این مرحله در استان، شش تیم دانشجویی شرکت کردند.
سیاوش گلشیری افزود: این شش تیم شامل پنج تیم از دانشگاه اصفهان و یک تیم از دانشگاه پیام نور فریدونشهر است.
وی اظهار کرد: در این مسابقه شش موضوع برای مناظره دانشجویی انتخاب شده که شامل ' توسعه اقتصادی و بحث های سیاسی '، شبکه های اجتماعی، علوم انسانی، تحریم حج، ' سیاست و اخلاق ' و برجام است.
وی توضیح داد: در هر مناظره تیم های موافق و مخالف به ارائه و دفاع از نظرهای خود می پردازند و سپس توسط هیات داوران به آنها امتیاز داده می شود.
وی معیارهای امتیازدهی در این مسابقه را برنامه ریزی، هماهنگی و انسجام تیمی، فن بیان، استفاده از چارچوب منطقی در بحث، خلاقیت در طرح مساله و رعایت شرایط و ضوابط مسابقه اعلام کرد.
گلشیری با بیان اینکه این مسابقه از سوی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور برگزار می شود، اضافه کرد: تیم برتر استان اصفهان برای شرکت در مرحله منطقه ای به جهاد دانشگاهی معرفی می شود.
مرحله منطقه‌ای این مسابقه، مهر ماه و مرحله کشوری آذر امسال در یکی از دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود.
مرحله استانی - دانشگاهی در ۳۸ دانشگاه کشور برگزار شده که شامل ۱۱ دانشگاه از استان تهران و ۲۷ دانشگاه از استان‌های دیگر کشور است.
طی مصوبه شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی – اجتماعی دانشگاه های کشور مقرر شده است، جهاد دانشگاهی بعنوان مبدع و متولی، این مسابقات را با مشارکت دانشگاه ها و نهادها در سطح دانشگاه های کشور برگزار کند.
خواجه نصیرالدین طوسی، شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، ستاره شناس، دانشمند، ریاضیدان و منجم ایرانی سده هفتم هجری قمری است که با پرورش و گردآوری دانشمندان ایرانی عامل انتقال تمدن و دانش‌های ایران پیش از مغول به آیندگان شد.
ت/3011 / 1339

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پنجمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویی در اصفهان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات