10 هزار و 800 میلیارد ریال طرح در بخش فاضلاب کشور در دست اجراست

حمیدرضا تشیعی روز سه شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی واحد دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری تبریز، اظهار کرد: پیش از این 159 طرح تصفیه فاضلاب و 55 کیلومتر شبکه جمع آوری پساب فاضلاب در کشور اجرا شده است .
وی همچنین گفت : 1.1 درصد جمعیت دنیا در ایران زندگی می کنند در صورتی که 36 صدم درصد منابع تجدید شونده را در اختیار داریم و در 30 سال گذشته 77 درصد از منابع تجدید شونده کشور کاهش یافته است.
تشیعی با بیان اینکه با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهری تبریز در مجموع 70 درصد جمعیت این شهر زیرپوشش شبکه فاضلاب قرار می گیرند، یادآور شد: فرآیند تصفیه در مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز از نوع فرآیندهای حذف مواد عالی با قابلیت حذف ازت و فسفر است و با توجه به مرحله‌ای بودن سامانه توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین فرآیندهای بروز تصفیه فاضلاب شهری است.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم در این مراسم گفت: شبکه آب و فاضلاب تبریز 2 تا 3 سال آینده به پایان می رسد به طوری که در سال گذشته 90کیلومتر شبکه فاضلاب ایجاد شده است.
محمدصادق پورمهدی همچنین با اشاره به آماده شدن زیر ساخت های مسکن مهر شهر جدید سهند، اظهار کرد : آب ، برق،گاز و فاضلاب مسکن مهر شهر جدید سهند آماده شده و از پساب فاضلاب این شهر به دریاچه ارومیه منتقل شده است .
وی مسدود کردن یکهزار و 500 چاه عمیق و تغییر الگوی کشت را در استان از دیگر اقدامات برای احیا دریاچه ارومیه عنوان کرد .
عملیات اجرایی مرحله دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری تبریز با اعتبار 2 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیص یافته برای احیای دریاچه ارومیه، درآمدهای عمومی و منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان شرقی، امروز آغاز شد.
دریاچه ارومیه به عنوان دومین دریاچه بزرگ شور جهان در دو دهه اخیر به دلیل خشکسالی های مداوم و استفاده بی رویه منابع آب با بحران خشکی مواجه شده است.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، ستاد احیای دریاچه ارومیه با توجه ویژه شخص رئیس جمهوری تشکیل و گام های اساسی برای بازگردادند حیات دریاچه انجام گرفت.
3093/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 هزار و 800 میلیارد ریال طرح در بخش فاضلاب کشور در دست اجراست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات