صدور ۱۳ میلیون سند مالکیت جدید

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به صدور ۱۳ میلیون سند مالکیت جدید گفت: امروز ۸۶ درصد خدمات ثبت الکترونیکی است و حتی یک سند معارض صادر نمی شود. خبرگزاری مهر: احمد تویسرکانی در حاشیه بازدید رئیس قوه قضاییه از اداره ثبت شرق استان تهران با اشاره به بخشی از مشکلات موجود در سازمان ثبت گفت: در گذشته این مشکلات با شدت بیشتری وجود داشت به طوری که صدها میلیون پرونده در گذر زمان در حال پوسیدگی بود که با اقدامات به جا مشکل پوسیدگی آنها رفع و بایگانی الکترونیکی شدند.

رئیس سازمان ثبت اسناد افزود: اگر می خواستیم ۵ سازمان پرمشکل کشور را نام ببریم قطعا سازمان ثبت یکی از آنها بود. امروز نیز این سازمان نیازهای جدی در حوزه بهره وری دارد.

تویسرکانی در خصوص یکی از فعالیت های ثمربخش سازمان ثبت اظهار داشت: در حوزه دستگاه های که به طور مستقیم در بهبود فضای کسب و کار نقش داشتند قوه قضاییه و به طور ویژه سازمان ثبت از پیشگامان این سازمان ها به شمار می رود و حتی در مقایسه با سایر دستگاه ها سازمان ثبت ۴۰ رتبه در رده های بین المللی جلوتر است.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به صدور اسناد معارض در گذشته گفت: در گذشته بارها شاهد این بودیم که یک سند به نام چندین نفر ثبت می شد اما امروز و بعد از اصلاح فرایند ۱۳ میلیون سند مالکیت جدید ثبت شده که حتی یک سند معارض در بین آنها دیده نمی شود.

وی به مشکل جعل سند و هویت اشاره و تصریح کرد: در دستگاه ثبت یکی از مشکلاتی که در گذشته با آن مواجه بودیم جعل سند و هویت بود که امروز خوشبختانه راه ارتکاب جرم از این روزنه ها بسته شده است. در  گذشته کافی بود دفتر ثبت مخدوش شود تا کل اسناد از بین برود اما امروز شاهد آمایش اطلاعات و داده ها هستیم.

تویسرکانی از الکترونیکی شدن ۸۶ درصد خدمات ثبتی خبر داد و افزود: با شیوه الکترونیکی شدن ثبت اسناد ۸۶ درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه می شود و امکان استفاده از سند مجعول نیز از بین رفته است.

وی با ابراز امیدواری از حذف گردش فیزیکی پرونده ها اظهار داشت: امیدواریم در مدت زمان کوتاهی این حذف اتفاق بیفتد تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور ۱۳ میلیون سند مالکیت جدید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات