انتخابات هیات ورزش دانش آموزی در زنجان برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در مراسم انتخابات هیات ورزش دانش آموزی این استان گفت: ورزش، موضوعی محوری و یکی از ساحت‌های مهم در تعلیم و تربیت دانش آموزان به شمار می رود.
مرتضی تمجیدی اظهارکرد: تجربه نشان داده است دانش آموزان ورزشکار به لحاظ رشد اجتماعی، سلامت روانی و سایر عرصه‌ها در آینده موفق هستند.
وی تاکید کرد: مسئولان، برنامه ریزان و سیاستگزاران کشور کاری کنند که ورزش در جامعه تعمیق پیدا کند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، ورزش را مهمترین مساله در بازدارندگی از ناهنجاری‌های اجتماعی در میان اقشار مختلف جامعه بیان کرد و گفت: باید زمان زیادی را برای ورزش در نظر بگیریم.
تمجیدی ابزار امیدواری کرد: شکل گیری هیات‌های ورزش دانش آموزی به توسعه هرچه بیشتر ورزش در مدارس استان زنجان کمک کند، چرا که همه دانش آموزان علاقه مند به انجام ورزش در رشته‌های متخلف هستند.
وی خاطرنشان کرد: این موضوع فرصتی را فراهم می کند تا در قالب ورزش به تمام اهداف ورزش و آموزش برسیم و در این راستا آموزش و پرورش نیازمند استفاده از امکانات بیرون از این دستگاه است.
*** باید ورزش دانش آموزان به لحاظ کمی و کیفی ارتقا یابد
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در ادامه گفت: در صدد ارتقا کمی و کیفی همه رشته‌های ورزش دانش آموزی در این دستگاه تعلیم و تربیت هستیم.
ذبیح الله تاراسی با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش استان در حوزه ورزش افزود: با شکل گیری هیات دانش آموزی در مناطق 14 گانه آموزش و پرورش استان سال تحصیلی گذشته 32 هزار نفر از دانش آموزان این مناطق شرکت کرده بودند که از این تعداد یک هزارو 700 نفر به مرحله استانی راه یافتند.
وی تاکید کرد: در همین سال 229 نفر از منتخبان استانی به مسابقات کشوری در 19 رشته ورزشی دختران و پسران به خراسان رضوی، شیراز، آذربایجان شرقی و رامسر اعزام شدند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: از 229 نفر، هفت مقام اول، پنج مقام دوم و هشت مقام سوم به نام این استان رقم خورد.
تاراسی با تاکید بر اینکه در سال تحصیلی امسال نیز 45 هزار دانش آموز دختر و پسر در مناطق 14 گانه استان در مسابقات ورزشی شرکت کرده بودند، افزود: از این تعداد دو هزارو 700 نفر به مسابقات استانی راه یافتند.
وی افزایش تعداد دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات ورزشی را ناشی از ارتقا کیفیت عنوان کرد و افزود: این افزایش باید با اهتمام هرچه بیشتری انجام شود.
در انتخابات هیات ورزش دانش آموزی استان زنجان شش نفر نامزد بودند که از این تعداد چهار نفر صبح امروز انصراف دادند و دو نفر به مرحله رقابت رسیدند که پس از پایان رای گیری عبدالرضا حسینی به عنوان رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان انتخاب شد.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخابات هیات ورزش دانش آموزی در زنجان برگزار شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات