30درصد اعتبار تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش امسال وصول می شود

عباس علی هاشمی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری انتخابات هیات ورزش دانش آموزی استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: سال‌ها این ردیف اعتباری از بین رفته بود و هم اکنون با فرصت فراهم شده، دانش آموزان می توانند در مسابقات ورزشی کشوری حضور داشته باشند.
وی تاکید کرد: در زمان حاضر در معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، برنامه‌های مختلفی در خصوص المپیادهای ورزشی، کانون‌های ورزشی درون مدرسه ‌ای و برون مدرسه‌ای عملیاتی می شود.
نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: در حوزه سلامت نیز پایگاه‌های تغذیه‌ای سالم، آهن یاری و بهداشت دهان و دندان اجرایی می شود.
علی هاشمی اظهارکرد: در جامعه امروزی با گسترش آپارتمان نشینی و کوچک شدن فضا برای دانش آموزان، آموزش و پرورش باید از ظرفیت خود برای نهادینه کردن ورزش در بین این قشر استفاده کند.
وی تاکید کرد: تلاش معاونت تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش استقرار قانونی فدارسیون ورزش دانش آموزی بود که سال گذشته موفق شد مصوبه دولت را بگیرد تا فدارسیون به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کند.
نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور، قانونی شدن فعالیت فدراسیون‌ها را منوط به برگزاری انتخابات هیات ورزش دانش آموزی استان‌ها عنوان کرد و گفت: تاکنون 19 استان کشور اقدام به برگزاری این انتخابات کرده اند که تا پایان خرداد جاری این انتخابات در همه استان ها برگزار خواهد شد.
علی هاشمی، به ظرفیت‌های بزرگ هیات‌های ورزشی استان‌ها اشاره کرد و یادآورشد: این هیات‌ها با برگزاری مسابقه های ورزشی، جذب اسپانسر، مجموعه‌های ورزشی و المپیادهای درون و برون مدرسه‌ای فرصت‌های خوبی در اختیار دارند.
وی اظهارکرد: باید به سمت شادابی و نشاط در مدارس حرکت کنیم.
نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور گفت: فعالیت‌های ورزشی در مدارس و برگزاری مسابقات ورزشی در همه رشته‌ها باید در فضاهای استاندارد برگزار شود تا دانش آموزان دچار آسیب های جسمی - حرکتی نشوند.
در انتخابات هیات ورزش دانش آموزی استان زنجان شش نفر نامزد بودند که از این تعداد چهار نفر صبح امروز انصراف دادند و دو نفر به مرحله رقابت رسیدند که پس از رای گیری عبدالرضا حسینی به عنوان رئیس هیات ورزش دانش آموزی این استان انتخاب شد.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «30درصد اعتبار تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش امسال وصول می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات