افزایش آوارگی یهودیان در فرانسه


با وجود آنکه فرانسه بیشترین جمعیت یهودیان در اروپا را دارد اما در سال‌های اخیر تعداد هرچه بیشتری از یهودیان این کشور مجبور به تغییر محل سکونت خود به دلیل افزایش آذار و اذیت‌ها شده و هزاران تن از آنها نیز از فرانسه به اراضی اشغالی مهاجرت کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آلن بنهامو، یکی از این یهودیان فرانسوی است که تبدیل به یک آواره داخلی شده و به دلیل افزایش ناامنی مجبور به فرار از محل سکونت خود و یافتن پناهگاه در دیگر مناطق شده است.
یهودیان فرانسه می‌گویند که جو این کشور هرچه بیشتر با آنها ضدیت پیدا کرده و آنها این مساله را مرتبط با درگیری‌ها در خاورمیانه می‌دانند.
بنهامو هنگامی که در ژوئیه 2015 به آپارتمانی در نزدیکی پاریس رفت مشاهده کرد که روی دیوار خانه او خرابکاران عبارت یهودی کثیف را نوشته‌اند و متوجه شد که باید از این محل نقل مکان کند.
این دومین بار بود که خانه وی در کمتر از سه ماه هدف اقدامات خرابکارانه و یهودی ستیزانه قرار گرفت و او گفت که دیگر در محله بوندی در حومه پاریس که پیش از 40 سال خانه او بود احساس امنیت نمی‌کند.بنهامو اظهار داشت: در سال‌های 2000 تا 2005 این محله 250 تا 300 خانوار یهودی و چندین کنیسه داشت اما اکنون تنها 100 خانواده یهودی در آن باقی مانده‌اند. این در حالی است که تعداد بسیار زیادی از یهودیان نیز از فرانسه به اراضی اشغالی مهاجرت کرده‌اند.
براساس آنچه که از سوی رژیم صهیونیستی اعلام شده در سال 2015 رکود جدید مهاجرت 8000 یهودی فرانسوی به اراضی اشغالی ثبت شده است این در حالی است که در این سال حمله افراط گرایان به یک سوپر مارکت در شهر پاریس باعث کشته شدن چهار یهودی شد.
فرانسه با داشتن 500 الی 600 هزار یهودی بیشترین جمعیت یهودیان در اروپا را دارد. نیمی از این یهودی‌ها در پاریس زندگی می‌کنند اما در 15 سال گذشته تعداد آنها رو به کاهش بوده است.
ژروم فورکه، یک مقام شرکت نظرسنجی و پژوهشی آیفوپ می‌گوید که این تغییر جمعیتی از سال 2000 همزمان با افزایش درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها موسوم به انتفاضه دوم کلید زده شد.
بنهامو اظهار داشت که در محله سن سنت دنیس که در جنوب شرقی پایتخت فرانسه قرار دارد به زودی جامعه یهودیان کاملا ناپدید خواهد شد. این محله 15 سال پیش یکی از محله‌هایی بود که بیشترین جمعیت یهویان را داشت اما اکنون اثر چندانی از آنها دیده نمی‌شود. حتی مناطقی با جمعیت یهودی فراوان نظیر محله سارسل در شمال پاریس نیز مشکلات فراوانی را پیدا کرده است.
شهردار این منطقه می‌گوید که یهودیان هرچه بیشتر گزارش می‌کنند که در این محله هدف حمله قرار گرفته یا روی دیوارهای خانه‌شان تصویر صلیب شکسته کشیده شده است.فرانسوا پوپونی، شهردار سارسل می‌گوید که به دلیل برخی وضعیت‌های شدیدا خشونت آمیز خانواده‌های یهودی در این محله مجبور به تغییر محل سکونت خود شدند و این پدیده مهاجرت داخلی یهودیان از نظر وی پنج یا شش سال پیش وجود داشته و اکنون بدتر شده است.
با این حال به گفته وی، یهودیان دیگر مناطق این محله را یک پناهگاه نسبی برای خود می‌دانند و یهودیان تازه وارد به این محله مشاهده کرده‌اند که نیروهای پلیس حضور قدرتمندی پیدا کرده و آنها می‌توانند با ایمنی در آن قوانین یهودی را اجرا کنند.
بسیاری از یهودیان می‌گویند که اکنون قلب جامعه یهودیان فرانسه دیگر محله سارسل نیست بلکه منطقه 17 غرب پاریس اکنون جای آن را گرفته است. این منطقه به اورشلیم کوچک شهرت پیدا کرده است.
رابرت که یک دهه پیش به همراه جمعیت یهودیان محله‌های شمال غرب پاریس به این منطقه آمده گفت: به دلیل افزایش یهودی ستیزی ما تلاش داریم که کنار یکدیگر زندگی کنیم تا از آن اجتناب کنیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش آوارگی یهودیان در فرانسه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات