بودجه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی افزایش یافت


کمیته مالی کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با تخصیص 4 / 3 میلیارد دلار دیگر به وزارت‌ جنگ این رژیم موافقت کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، در حالی که مخالفان در کنست دولت تل‌آویو را به مقدم کردن وزارت جنگ بر هزینه‌های اجتماعی متهم می‌کنند کمیته‌ مالی کنست رژیم صهیونیستی با اختصاص 4 / 3 میلیارد دلار دیگر به وزارت جنگ موافقت کرد.
از این مبلغ 582 / 7 میلیارد شِکِل به هزینه‌های امنیتی که مشخص شده‌اند، اختصاص یافت.در این رابطه برخی منابع در تل‌آویو اظهار داشتند: منظور از هزینه‌های امنیتی همان موساد و سرویس امنیتی شین بت این رژیم است.
باقی مانده این مبلغ نیز به ارتش رژیم صهیونیستی و دیگر هزینه‌های نظامی اختصاص خواهد یافت در حالی که برخی بودجه‌ها از محل کمک‌های سالانه آمریکا و ذخایر بودجه عمومی تامین می‌شوند.در بحث و مناقشه‌ای که پیش از تایید این موضوع به وجود آمده برخی از قانونگذاران خواستار روشن‌تر شدن موضوع در مورد مبلغ اضافی شدند.
در این راستا زهاوا جلوون، رهبر حزب چپ گرای مترز گفت: چرا حتی از ارائه توضیحات کلی خودداری می‌کنید؟ آنها از گفتن شین بت و موساد ممنوع هستند ولی من پیرو و نوکر کمیته نیستم.
جلوون افزود که بودجه وزارت جنگ تبدیل به ظرفی شده که از هر بودجه‌ای در آن ریخته می‌شود بودجه وزارت دفاع همواره افزایش می‌یابد در حالی که از بودجه‌های اجتماعی کاسته می‌شود.
موشه جفنی، رئیس کمیته مالی کنست رژیم صهیونیستی از وزارت جنگ این رژیم خواست عملکرد خود را در خصوص بودجه‌اش تغییر دهد زیرا تل‌آویو هر ساله برخلاف بودجه تعیین شده درخواست مبالغی را دارد.
جفنی با اشاره به اینکه بودجه اضافی برای حفظ امنیت ملی ضروری است، اعضای کمیته را به موافقت با اختصاص این مبلغ دعوت کرد.
با وجود اینکه موافقت کمیته مالی کنست رژیم صهیونیستی به تنهایی الزام آور است اما بنابر درخواست مخالفان این طرح امروز سه‌شنبه نیز رای گیری می‌شود.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بودجه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات