ترکیب کامل و گرایش هیئت‌ رئیسه دائم مجلس دهم + جدول و نمودار

اعضای هیئت رئیسه مجلس دهم اعضای هیئت رئیسه دائم مجلس دهم شورای اسلامی صبح امروز با رأی وکلای ملت مشخص شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) خود، اعضای هیئت‌ رئیسه دائم پارلمان را به‌مدت یک‌ سال انتخاب کردند.

در رأی‌گیریهای انجام‌شده علی لاریجانی با 237 رأی از مجموع 276 رأی مأخوذه به‌عنوان رئیس مجلس دهم انتخاب شد. در این بین مصطفی کواکبیان کاندیدای اصلاح‌طلبان تنها با 11 رأی موفق به تصدی این پست نشد.

براساس این گزارش  مسعود پزشکیان با 158 رأی و علی مطهری با 133 رأی از مجموع 273 رأی به‌عنوان نواب رئیس اول و دوم مجلس دهم انتخاب شدند.

به گزارش تسنیم، از میان کاندیداهای دبیری هیئت رئیسه برای اجلاسیه اول مجلس دهم، غلامرضا کاتب با 146 رأی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با 146 رأی، اکبر رنجبرزاده با 140 رأی یوسف‌نژاد با 135 رأی، امیرآبادی با 128 رأی و محمدعلی وکیلی با 124 رأی از مجموع 275 رأی مأخوذه به‌عنوان دبیران هیئت رئیسه انتخاب شدند.

 

همچنین نمایندگان، محمد آشوری تازیانی را  با 165 رأی، بهروز نعمتی را  با 154 رأی و محمد قسیم عثمانی را  با 138 رأی از مجموع 275 رأی مأخوذه  به‌عنوان ناظران هیئت رئیسه دائم مجلس انتخاب کردند.

 

 

بر اساس این گزارش، از میان 12 عضو هیئت رئیسه مجلس دهم که امروز با رأی نمایندگان انتخاب شدند، 7 نفر از فراکسیون ولایت هستند و 5 نفر نیز به فراکسیون امید تعلق و گرایش دارند.

جدول گرایش فراکسیونی اعضای هئیت رئیسه دائم مجلس دهم به‌شرح زیر است:

 

ردیفنام و نام خانوادگیسمت گرایش
1 علی لاریجانی رئیسفراکسیون ولایت
2 مسعود پزشکیان نائب‌رئیس اولفراکسیون امید
3 علی مطهری نائب‌رئیس دومفراکسیون امید
4 غلامرضا کاتب دبیرفراکسیون ولایت
5 امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی دبیرفراکسیون ولایت
6 اکبر رنجبرزاده دبیرفراکسیون ولایت
7 علی‌اصغر یوسف‌نژاد دبیرفراکسیون امید
8 احمد امیرآبادی فراهانی دبیرفراکسیون ولایت
9 محمدعلی وکیلی دبیرفراکسیون امید
10 بهروز نعمتی ناظرفراکسیون ولایت
11 محمد آشوری تازیانی ناظرفراکسیون ولایت
12 محمد قسیم عثمانی ناظرفراکسیون امید

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترکیب کامل و گرایش هیئت‌ رئیسه دائم مجلس دهم + جدول و نمودار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات