هشدار روزنامه آمریکایی درباره خرد شدن بریتانیا

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی با هشدار درباره «شوک به اقتصاد جهانی»،‌ «از هم گسیختگی ائتلاف غربی» و تغییر نخست‌وزیر انگلیس در صورت خروج آن از اتحادیه اروپا، از «خرد شدن بریتانیا» سخن گفت. خبرگزاری فارس: در ادامه واکنش‌ها به همه‌پرسی سوم تیر ماه در انگلیس درباره خروج و یا باقی ماندن در اتحادیه اروپا، یک روزنامه آمریکایی درباره تاثیرات خروج لندن از اتحادیه هشدار داده است.

واشنگتن پست در یادداشتی نوشته است: «رای بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، می‌تواند پادشاهی متحده را شکسته و خرد کند».

در این گزارش با اشاره به همه پرسی سال 2014 درباره «استقلال اسکاتلند از بریتانیا» به ناکامی حامیان استقلال انجامید اشاره و تاکید شده در صورت رای به جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، دوباره پرونده استقلال اسکاتلند باز خواهد شد.

الکس سموند که اکنون نماینده پارلمان انگلیس از حوزه اسکاتلند است و پیشتر رهبر حامیان استقلال بوده،‌ تاکید کرده در صورت رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، «ظرف دو سال» همه پرسی درباره استقلال اسکاتلند برگزار خواهد شد.

واشنگتن پست،‌ «شوک به اقتصاد جهانی»،‌ «از هم گسیختگی ائتلاف غربی» و تغییر نخست‌وزیر انگلیس را از جمله نتایج احتمالی  خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خوانده و نوشته است که این مسئله «موجودیت بریتانیای کبیر را هم می‌تواند در خطر قرار دهد».

این روزنامه تصریح کرد: «اگر بریتانیا خروج از اتحادیه اروپا را انتخاب کند، این موضوع توازن قوا را به نفع ملی گرایان حامی جدایی اسکاتلند تغییر خواهد داد و اختلافات و دو دستگی بین شمال و جنوب در بریتانیا را تشدید می‌کند».

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار روزنامه آمریکایی درباره خرد شدن بریتانیا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات