ضرورت بازنگری قوانین منسوخ و غیرکاربردی


یکی از اولویت‌هایی که بسیاری معتقدند مجلس دهم باید به آن توجه ویژه داشته باشد، مسائل و موضوعات مختلف اقتصادی است و به اعتقاد یکی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، تصویب برنامه ششم، بازنگری در قوانین گذشته و ایجاد زمینه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید از مهمترین اولویت‌های اقتصادی مجلس دهم باشد.
حمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: اکنون فضای بین‌المللی به گونه‌ای است که زمینه برای کار اقتصادی در ایران فراهم شده است. از سوی دیگر هم توجه به مسائل اقتصادی از نیاز‌های جامعه است؛ لذا توجه به موضوعات اقتصادی باید از اولویت‌های اصلی باشد.
وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه مجلس دهم بیش از آنکه سیاسی باشد اقتصادی خواهد بود، ادامه داد: ترکیب مجلس دهم به گونه‌ای است هیچ جناحی اکثریت را در اختیار ندارد و برای همین کمتر امکان کار سیاسی در این مجلس وجود دارد و از این جهت فضا برای توجه کار بر روی مباحث اقتصادی فراهم است و نمایندگانی که نظرات کارشناسی داشته باشند می‌توانند طرح یا لایحه‌ای را به تصویب برساند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در پاسخ به اینکه مجلس دهم چه موضوعات اقتصادی را باید در اولویت خود قرار دهد، گفت: تصویب برنامه ششم مطمئنا یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های اقتصادی در مجلس دهم است. مجلس باید با نگاه کارشناسی و ضرورت‌های اقتصادی و فضای پسا برجام برنامه ششم را تصویب کند.
وی افزود: همچنین همزمان با تصویب برنامه ششم مجلس باید به فکر پالایش و کم کردن برخی قوانین و مقرراتی باشد که در 30 سال گذشته پشت سر هم تصویب شده است؛ قوانینی که کاربردی ندارد یا منسوخ شده است.
حسینی تصریح کرد: همچنین لازم است مجلس دهم به دولت در زمینه جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی کمک کند و زمینه را برای حضور پرسنل شرکت‌های خارجی در کشور فراهم کند.عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی عنوان کرد: موضوع مهم دیگری که مجلس دهم می‌تواند آن را دنبال کند، اجرایی شدن قراردادهایی نفتی است. مجلس در این زمینه باید نظر نهایی خود را اعلام کند تا دولت بتواند در سال جاری مناقصات را برگزار کند. باید توجه داشته داشت که بخش نفت و گاز از مهمترین بخش‌هایی است که امکان حضور شرکت‌های خارجی در کشور را فراهم می‌کند اگر این سد توسط بخش نفت و گاز شکسته شود امکان و زمینه برای حضور سرمایه خارجی در بخش‌های دیگر اقتصادی هم فراهم می‌شود.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت بازنگری قوانین منسوخ و غیرکاربردی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات