تابستان با یک شرط خاموش نمی‌شود


مدتی است که وزارت نیرو و توانیر به دنبال راهکاری برای دور زدن خاموشی کشور در فصل تابستان میگردد و در نهایت پس از بررسی راهکار های مختلف تنها یک راهکار به عنوان شرط اصلی مدیرت خاموشی کشور تببین شد.
آرش کردی - مدیر عامل توانیر - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به راه کارهای تببین شده برای مدیریت خاموشی،اظهار کرد: هر سال در آستانه پیک وضعیت شبکه و شاخص‌ها به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و براساس گزارشی که مدیران ارشد شبکه ارائه داده‌اند، شاخص‌های راهبردی صنعت برق نسبت سال گذشته بهبود پیدا کرده است.وی با بیان اینکه تا کنون موارد کنترل فرکانس، کاهش حوادث، ضریب عملکرد حفاظتی شبکه بهبود خوبی یافته است،گفت: با توجه به رشد مصرف در فصل تابستان و پیش‌بینی‌های صورت گرفته در این زمینه جلسات متعددی با وزیر نیرو برای مدیریت پیک برگزار شده است تا بتوان نقطه ضعف‌های موجود را قبل از وقوع پیک برطرف کرد.
مدیر عامل توانیر با بیان این‌که برای عبور از پیک سال 1395 آمادگی کامل وجود دارد، ادامه داد:مدیریت مصرف تنها راه گذر از بحران خاموشی در فصل تابستان است.
وی با اشاره به مفهوم مدیریت مصرف اظهار کرد: این عبارت به این معنا نیست که از حجم تولید و یا رفاه عمومی جامعه کاسته شود، بلکه می‌خواهیم بار مصرف را در زمان پیک به زمان غیرپیک انتقال دهیم.
کردی با بیان این‌که امید ما به مدیریت مصرف است، گفت: بسته به میزان همکاری مشترکین امیدواریم بتوانیم تابستان را بدون چالش سپری کنیم.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه خاموشی به دو علت است کمبود در تولید و یا افزایش بیش از حد مصرف و همچنین حوادث ناخواسته به وقوع می‌پیوندد،گفت:حوادث ناخواسته در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد، اما خسارت ناشی از آن به صورت مقطعی و جزیی است.
به گفته وی در خاموشی ناشی از تولید اتکاء اصلی ما که مدیریت مصرف است که در این حوزه نیز پیش‌بینی شده که مشترکین همکاری خوبی با ما داشته باشند.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابستان با یک شرط خاموش نمی‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات