سراج: 10 سازمان در موضوع آلودگی هوای پایتخت کوتاهی کرده اند

به گزارش ایرنا ناصر سراج روز سه شنبه در دومین نشست شورای اداری شهرستان ری در سالجاری افزود: در این پرونده 20 مشکل این سازمان ها و نهادها جمع بندی و احصا شده که برای رفع آن باید اقدام جدی و فوری کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با رفع این مشکلات و جدی شدن این سازمان ها و نهادها در سال آینده مخصوصا فصل زمستان از شدت آلودگی هوا کاسته شود و افزود: آیت الله آملی لاریجانی دستور موکد داده اند با هر سازمانی که به فرامین صادر شده در رابطه با رفع مشکل آلودگی هوا توجه نکرده و کوتاهی کند به شدت برخورد قانونی شود.
سراج گفت: عوارض ناشی از آلودگی هوا و آب های آلوده که حاشیه شهر تهران از جمله شهرستان ری را به شدت می آزارد منجر به بیماری های مختلف شده و هزینه های جانبی برای دولت و کشور ایجاد می کند.
وی گفت: مشکلات حاشیه تهران که سرریز مشکلات تهران به این مناطق ختم می شود از جمله مهاجرت های بی رویه و حاشیه نشینی منجر به بروز مشکلات امنیتی و اجتماعی می شود و امکانات انتظامی شهرهای حاشیه در قالب موارد پاسخگوی مشکلات نیست.
سراج با تاکید بر اجرای قوانین که از حقوق شهرستان ری حمایت می کند گفت: دستور داده ام قوانینی که در حوزه اختیارات سازمان بازرسی کل کشوربه نفع شهرستان ری است و متروکه مانده است با قاطعیت به نفع مردم شهرستان ری اجرا شود.
وی با بیان اینکه در سفر به شهرستان ری مهمترین معضل دادگستری این شهرستان نیازهای مالی است افزود: جنگ تحمیلی و پس از آن جنگ نرم و تحریم ها که از سوی دشمن تحمیل شد باعث شده تا مشکلات مالی انباشته و در این میان افرادی با دست اندازی به بیت المال مشکلات را مضاعف کنند.
سراج با بیان اینکه یک هزار و 300 میلیارد ریال سالانه فرار مالیاتی در کشور وجود دارد افزود: دولت فقط از کارمندان و کارگران در پایان هر ماه مالیات می گیرد در حالیکه افرادی از این مالیات به شیوه های مختلف فرار می کنند.
وی با اشاره به یک پرونده مفتوح در سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این پرونده فردی که 200 شرکت صوری ثبت کرده پنج هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی داشته در حالیکه تاکنون فقط 20 شرکت وی مورد بررسی قرار گرفته و 180 شرکت هنوز تعیین وضعیت و میزان بدهی مالیاتی نشده است.
سراج افزود: قاچاق کالا در کشور بیداد می کند اما برخی استانداران مخصوصا در استان های مرزی به دلیل بخشی نگری و تفکرات جزیره ای و توجیهاتی که ارائه می کنند برخورد جدی با این مقوله ندارند.
وی همچنین بر رفع مشکلات قضایی، اجتماعی و انتظامی شهرستان ری تاکید کرد و افزود: در رابطه با مسائل و نیازهای این شهرستان حتما پیگیری های لازم را در محدوده قوانین موضوعه انجام داده و گزارش آن را به فرمانداری شهرستان ری ارائه می کنم.
ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در راس یک هیات قضایی به نمایندگی از آیت الله آملی لاریجانی در قالب دیدارهای استانی با حضور در دادگستری شهرستان ری به بررسی مسائل و نیازهای این شهرستان پرداخت و پس از آن در دومین نشست شورای اداری شهرستان ری که با حضور فرماندار، ائمه جمعه، شهرداران، بخشداران و روسای ادارات شهرستان ری برگزار شد شرکت کرد.
6139/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سراج: 10 سازمان در موضوع آلودگی هوای پایتخت کوتاهی کرده اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات