معاون قوه قضائیه: امنیت مهمترین شاخص توسعه و پیشرفت جوامع است

به گزارش ایرنا ، ذبیح الله خدائیان روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ورامین گفت: امنیت نعمتی خدادادی است که زیر ساخت های توسعه یک شهرستان و منطقه را فراهم می کند و اگر این نعمت نباشد انسان حاضر است که برای به دست آوردنش تن به حکومت طاغوت نیز بدهد.
وی گفت: امنیت صرفا به این مفهوم نیست که کسی از دیوار خانه ای بالا نرود و قتل و جنایتی رخ ندهد ، امنیت مفهوم گسترده تری دارد و زمانی می توان ادعا داشت که منطقه ای از امنیت برخوردار است که آن را در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی نهادینه کنیم.
وی از سوء ظن به عنوان یکی از عوامل ناامنی در جامعه یاد کرد و گفت: اگر بی اعتمادی مردم به یکدیگر به فرهنگ جامعه تبدیل شود، مردم به راحتی به یکدیگر تهمت زده و یا غیبت یکدیگر را بکنند، نا امنی در آن جامعه رواج پیدا می کند و سرمایه گذاران و نخبگان از آن جامعه فراری می شوند.
خدائیان اظهار کرد: ممکن است جامعه ای از قتل و زد و خورد عاری باشد ولی در آن امنیت اقتصادی وجود نداشته باشد و دست اندازها و کاغذبازی های اداری، افزایش رشوه گیری، ربا خواری و اختلاس روح بی اعتمادی و نا امنی را در آن جوامع افزایش دهد.
خدائیان تصریح کرد: در حوزه سیاسی نیز می توان به سیاسی کاری ، کنار گذاشتن افراد توانمند به دلیل خط و ربط های سیاسی و جناح بازی های سیاسی به عنوان عوامل بر هم زننده امنیت جامعه یاد کرد.
معاون قوه قضائیه افزود: در حوزه اجتماعی نیز عواملی مانند طلاق و اعتیاد به مواد مخدر می توانند امنیت یک جامعه را به خطر بیاندازند و مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی باید با برنامه ریزی مناسب و بررسی همه جانبه از بروز این پدیده ها که امروز در حال تبدیل شدن به یک ارزش در جامعه می باشند جلوگیری کنند.
وی تأکید کرد: ارتقاء شاخصه های امنیت نیاز به تلاش و عزم همگانی دارد، دستگاه قضا و نیروی انتظامی می توانند از بروز بسیاری از ناامنی ها و جرائم جلوگیری کنند ولی برای نهادینه شدن امنیت پایدار همه افراد باید پای کار آمده و به این امر اهتمام ورزند.
وی خطاب به مسئولان گفت: اگر ادعا داریم که می خواهیم به مردم خدمت کنیم پس دیگر جایی برای اختلاف وجود ندارد، باید با کنار گذاشتن اختلافات، تنها به فکر خدمت رسانی به مردم باشیم چرا که اختلاف میان مسئولان، امنیت جامعه را با خطر مواجه می سازد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام 15 خرداد سال 42 از کفن پوشان ورامین به عنوان طلایه داران انقلاب یاد کرد که در راه دفاع از ارزش های اسلامی جان خود را تقدیم اسلام کردند.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون قوه قضائیه: امنیت مهمترین شاخص توسعه و پیشرفت جوامع است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات