حمله گازانبری عضو اصلاح‌طلب شورای شهر به قالیباف

غلامرضا انصاری سخنگوی حزب اتحاد ملت عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: قالیباف در همایشی به عدم کارآیی کلید ریاست جمهوری در باز کردن قفل مشکلات مردم اشاره کرد ظاهراً وی قصد تخریب قفل‌ها را با گازانبر در سر می‌پروارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا انصاری در دویست و شصت و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در نطقی خارج از دستور، اظهار داشت: تهران شهر غریبی است؛ در دوران دولت نهم و دهم، شهردار تهران به دلیل رقابت و اختلاف سلیقه با رئیس دولت نتوانست از بودجه‌های عمومی و دولتی استفاده کند و علی‌رغم درآمدهای رویایی 700 میلیارد دلاری هیچ استفاده و بهره‌ای برای شهر تهران به وجود نیامد.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید نیز باز هم این سناریو در حال تکرار است و فعالیت‌های سیاسی شهردار باعث شد که تهران در گرفتن بودجه‌ها و امکانات به مشکل بخورد. در این میان افرادی که خسارت می‌بینند شهروندان این کلان شهر هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در همایش دکتر سلام، آقای قالیباف به عدم کارآیی کلید ریاست جمهوری در باز کردن قفل مشکلات مردم اشاره کرد ظاهراً وی قصد تخریب قفل‌ها را با گازانبر در سر می‌پروراند. شهردار تهران که در دو دوره قبلی شورای دوم و سوم شهر فعال مایشا بوده و در دوره چهارم نیز که به مدد حضور نگاه کارشناسی و دیدگاه کلان‌نگر اعضای شورا به پاسخگویی در قبال عملکرد زیرمجموعه خویش بارها فراخوانده شده است، در یک اقدام فراحکمتانه و دیرهنگام اعضای شورای شهر را متهم به باج خواهی کرده است.

وی ادامه داد: اگر وی چنین سخنی را بر زبان خوانده باید به سرعت و شخصاً تکذیب می‌کرد اما متأسفانه در فضای عمومی تأثیر سوء این بیان کاملاً مشهود است. باید به عنوان منتخب مردم تهران با قاطعیت از وی درخواست کنم که وام خواران و باج گیران را رسماً و علناً معرفی کند.

انصاری با بیان اینکه چرا در طول سه سال گذشته مهر سکوت در قبال این حرکت سخیف و غیرقانونی بر لب نهاده است، گفت: شایسته است که بدون درنگ خود و شهر تهران را از آستانه این سقوط بزرگ برهانند. قطعاً رانت‌گیرنده و رانت‌دهندگان صلاحیت ادامه خدمت در جایگاه مدیریت شهری را از دست داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: سردار محترم برای بار دوم بخت خود را با استفاده از سکوی پرتاب شهرداری تهران به سوی پاستور آزموده است و از قضا تنها دستاوردی که این رقابت برای شهر تهران به ارمغان آورده عدم تعامل دولت نهم و دهم با رقیب سیاسی که در کسوت مدیریت شهر تهران به میدان انتخابات ورود کرده بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در این بین نه تنها مدیریت شهری نتوانست سهم مردم کشور را از اعتبارات مصوب دولت برای عمران و آبادانی و همچنین ساماندهی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری محروم کرد بلکه تاوان هزینه‌های گزاف این رقابت سیاسی را تنها شهروندان تهرانی می‌پردازند.

وی افزود: بدهی‌های شهرداری تهران به پیمانکاران و زخمی شدن کالبد شهر با پروژه‌های نمایشی وبدقواره شدن شهر با تراکم فروشی و انهدام باغات تنها گوشه‌ای از مشکلاتی است که رویکردهای دستوری ناشی از تدابیر تحکمی در شهرداری تهران را به بار آورد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: زمانی که شهردار تهران سرگرم میهمانان سیاسی در برج میلاد بود شاید فکر نمی‌کرد چند روز بعد قصور و تقصیر همکارانش در شهرداری منطقه 15 فاجعه‌ای تأسف بار را رقم می‌زند و کودکی خردسال و بی‌گناه را به آغوش مرگ می‌کشاند که البته این نخستین و آخرین فاجعه نخواهد بود.

وی افزود: ای کاش شهردار تهران به جای لابی‌های سیاسی و جلسات باندی همت خود را برای رفع چالش‌های بزرگ کلان شهر تهران به ویژه آسیب‌های اجتماعی فرایند ورود به رشد این شهر می‌گذاشت که مانند سرطان در حال گسترش و نفوذ به همه اندام این شهر است.

انصاری ادامه داد: فریاد تظلم خواهی پدر و مادر مظلوم آن کودک 5 ساله وجدان‌های خفته و با درد را بیدار می‌کند، باید به شهروندان  نه در شعار و مصاحبه بلکه در عمل و برنامه احترام گذاشت و حقوق آنها را در همه ابعاد ایفا کرد.

وی خاطرنشان کرد: با پیش‌بینی استقرار بیش از 66 درصد جمعیت جهان در شهرها تا سال 2020 میلادی جهان در حال تبدیل به یک جهان شهر است. از این رو مدیریت شهری در آینده به طور اهم در قرن بیست و یکم به طور اخص درگیر نوعی چالش خواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شدت گرفتن روز افزون سیاسی و گستردگی و نیز پیچیدگی مسائل شهرها و همچنین آشکار شدن بی‌کفایت سیستم‌های سنتی و بروکراتیک و تصمیم گیری بالا به پایین باعث شده گرایش‌هایی به سوی سیستم‌هایی بوجود آید که در آن تصمیمات بزرگ و کوچک با اشتراک بین صاحبان منافع شهری اتخاذ شود.

وی گفت: آینده تهران باید به صورت شهری جهانی ترسیم شود که در تحولات جهانی تأثیرگذارد مرکز تعاملات و گفت‌وگوها و تصمیم گیری‌ها در سطوح مختلف محلی و بین‌المللی در زمینه‌های دیپلماتیک، سیاسی و فرهنگ و اجتماعی است.

انصاری اظهار داشت: ما به عنوان متولیان شهر بزرگترین وظیفه را برعهده داریم تا کاری کنیم که آرامش و زندگی شاد همراه با امید به آینده بهتر، امنیت فردی، روانی، شغلی فرهنگی و اجتماعی سرمایه‌گذاری برای زندگی با ثبات به عنوان شاخص‌های حقوق شهروندان به‌وجود آید. تهران تا رسیدن به این شاخص‌ها فاصله زیادی دارد چرا که تهران شهر غریبی است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمله گازانبری عضو اصلاح‌طلب شورای شهر به قالیباف» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات