اسناد محرمانه حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر فاش خواهد شد؟

اسناد محرمانه حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر فاش خواهد شد؟

تسنیم/ متن پیش رو در تسنیم منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

مطالعه سرنوشت دیکتاتورهای منطقه نشان می دهد که آمریکا از حادثه یازدهم سپتامبر علیه خاندان حاکم در عربستان استفاده خواهد کرد.

به گزارش  «الثبات»، پس از سپری شدن 15 سال از رخدادهای تروریستی یازدهم سبتامبر سال 2001 میلادی و با تکیه بر آنچه که «اسناد محرمانه» نامیده می شود کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرده که به خانواده قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر اجازه می دهد از عربستان سعودی به دلیل دست داشتن در این حادثه انتقام بگیرند.

این قانون عربستان را محکوم می کند و در چند امور زیر آن را تهدید می کند. این امور عبارتند از:

1: مساله مالی؛ احتمال دارد که دادگاه های آمریکا حکمی را برای جبران خسارت های قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر بدهند که به موجب آن همه پس اندازها و اوراق قرضه عربستان در آمریکا به خاطر این حادثه تروریستی و زیان های ناشی از آن مصادره شود. در نتیجه چنین حکمی، سیستم اقتصادی عربستان فرو خواهد پاشید و این مساله به نوبه خود ارکان سیاسی خاندان حاکم بر عربستان را ویران خواهد ساخت.

2: روند قانونی، این مساله عربستان را به عنوان پایتخت تروریسم و پشتیبان تروریسم معرفی خواهد کرد و بر پایه قوانین بین الملل این کشور در فهرست کشورهای خارج قانون قرار می گیرد و با تحریم های سیاسی، اقتصادی و مالی روبرو خواهد شد. مقام های آن به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم می شوند و تحت تعقیت حقوقی قرار می گیرند تا در دادگاه بین المللی یا ویژه زیر محاکمه قرار گیرند.

اما تصمیم کنگره آمریکا از نظر زمان و هدف سوال ها و گمانه زنی های گوناگونی را مطرح می کند به ویژه که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا به خاطر حفظ منافع آمریکا با اجرایی شدن تصمیم کنگره مخالفت کرده است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا آمریکا با وجود اطلاعاتی که در اختیار دارد که دست داشتن مقام های عربستان را در حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر محکوم می کند و به تازگی هم تهدید کرده که برخی از اطلاعات را در این زمینه فاش می کند باز هم در برابر این اقدام سکوت کرده است؟ آیا آمریکا این اطلاعات را فاش خواهد کرد یا فقط برای باج خواهی سیاسی از عربستان و کنترل بلند پروازی های عربستان در منطقه این کشور را می ترساند؟

آمریکا سیاست تهدید با چماق محاکمه را درباره رئیس جمهوری سودان امتحان کرد و نتیجه حیرت آوری از آن گرفت که تجزیه سودان و داخل شدن این کشور درسیاست عربستان را در پی داشت که در مسیر ارسال سلاح به غزه جلوگیری به عمل آورد و با عربستان در جنگ یمن همکاری و با ایران قطع رابطه کرد. او هنوز هم آماده است تا برای فرار از محاکمه تاوان بیشتری را بپردازد.

آمریکا محاکمه بین المللی ویژه را درباره لبنان هم آزمود و موفق شد برخی نتایج سیاسی و مالی را در نتیجه محاصره مقاومت به دست آورد. هرچند نتوانست به طور کلی مقاومت را محاصره کند و در نتیجه آن جنگ تکفیری ها علیه مقاومت را به راه انداخت.

آمریکایی ها می خواهند عربستان همان گونه باشد که پیش از این بود. آنها می خواهد عربستان خواسته های آنان را اجرا کند همانگونه که از گروه های تکفیری حمایت و با نهادهای ملی و مقاومت دشمنی می کند. آنان می خواهند که عربستان با رژیم صهیونیستی از در آشتی در آید. آمریکا می خواهد عربستان برای داشتن روابط با دیگر کشورها مانند روسیه و فرانسه بدون موافقت و مشورت آمریکایی ها تلاش نکند. یکی از شرط های آنان این است که عربستان نباید آمریکا را تهدید به خارج کردن پس اندازهای خود کند. در ظاهر آمریکا با اموال و اوراق قرضه طوری رفتار می کند که این ها اموال عربستان هستند اما در واقع اینها اموال آمریکا هستند. آمریکا با کمک این اموال قراردادهای تسلیحاتی امضا و کارخانه های خود را بازسازی می کند. این اموال را بلوکه و برای جبران خسارت به خانواده قربانیان حادثه یازدهم سپتامبر می دهد. آمریکا به شیوه های گوناگون تلاش می کند اموال عربستان را مصادره کند.

حمله به یمن نشان داده است که آمریکا ده ها و صدها میلیارد دلار از این جنگ سود برده است. آمریکا همپیمان ندارد، بلکه ابزار و برده دارد و شرط ادامه روابط با آنان در گروه منافع و امنیت ملی آمریکا است. آمریکا نهاد و روسای آنان را هرگاه تاریخ مصرفشان به پایان رسد، تغییر می دهد. این کشور وفا ندارد و بسیار نمک نشناس است. هرکس این گفته ها را قبول ندارد اقدام های آمریکا درباره شاه ایران، «حسنی مبارک» دیکتاتور مصر، «صدام حسین» دیکتاتور عراق، «معمر القذافی» دیکتار لیبی، «زین العابدین بن علی» دیکتار تونس، حتی پادشاه پیشین قطر و «علی عبدالله صالح» در یمن را مطالعه کند. مشکل این است که برخی سرنوشت این افراد را نمی خوانند و اگر هم بخوانند عبرت نمی گیرد. این افراد خیال باف هستند و نمی خواهند اعتراف کنند سرنوشت آنان سیاه خواهد بود بلکه هنوز هم شرط بندی می کنند و پیش می روند تا همه چیز را از دست بدهند. در این صورت این افراد، مردم، میهن، دین، ثروت خود را از دست می دهد یا کشته یا تبعید و یا در قفس دادگاه های بین المللی قرار می گیرند.

آیا سردمداران عربستان، کشورهای عربی خلیج فارس و برخی از کشورهای عربی به جای سرسپردگی به آمریکا به آغوش ملت و امت خود برخواهند گشت تا از آنان پشتیبانی کنند یا اینکه آمریکا با شمشیر داعش و گروه های تکفیری که خود آنان پرورش دهندگان آن بودند این سردمداران را را خوار و ذلیل خواهد کرد. این گروه های وحشی به دستور آمریکا و همزمان با تلاش آمریکا برای انتقام از عربستان به خاطر حوادث تروریستی یازدهم سبتامبر به عربستان بازخواهند گشت تا عربستان را به شدت زیر فشار قرار دهند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسناد محرمانه حادثه تروریستی ۱۱ سپتامبر فاش خواهد شد؟ » اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات