تعیین تکلیف 2400 میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری

بازنشسته معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری از تعیین تکلیف ۲۴۰۰ میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: با ایجاد هلدینگ مالی به دنبال تاسیس بیمه و فعالیت در حوزه بانکداری هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شهشهانی‌پور، معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری با حضور در همایش چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 95 با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری به طور مستقیم و غیرمستقیم در 250 شرکت حضور دارد، گفت: حدود 60 شرکت تحت کنترل و 55 شرکت نیز حق مدیریتی داریم.

وی در بیان برنامه متعدد صندوق گفت: با تشکیل کمیته‌های تخصصی به لحاظ کمی و کیفی سرمایه‌گذاری‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم و با ایجاد هلدینگ‌های تخصصی به دنبال افزایش نظارت و کنترل در شرکت‌ها هستیم.

معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه هلدینگ‌های صندوق‌های بازنشستگی کشوری در حوزه‌های مالی، حمل و نقل، ساختمان، پتروشیمی، صنعت و معدن در حال فعالیت هستند گفت: هم اکنون سالانه نزدیک به هزار میلیارد تومان حق بیمه توسط زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می‌شود که با ایجاد هلدینگ مالی به دنبال تاسیس بیمه و فعالیت در حوزه بانکداری هستیم.

وی گفت: سه نوع رویکرد در حوزه حضور در مجامع، برنامه‌ریزی استراتژیک و کنترل نظام برنامه‌ریزی و شرکت‌های زیرمجموعه انجام شده و از این پس نظارت دقیقی بر روی هلدینگ‌های زیرمجموعه خواهیم داشت و این هلدینگ‌ها نیز در شرکت‌های مرتبط نظارت جدی خواهند داشت.

شهشهانی‌پور گفت کمیته‌ای برای تدوین استراتژی‌های اقتصادی ایجاد شده و علاوه بر آن کمیته ساماندهی شرکت‌های زیان‌ده  کم بازده نیز برای انحلال یا واگذاری و یا تغییر ساختار آنان برای رسیدن به سودآوری ایجاد شده است.

معاون اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از تعیین تکلیف 2400 میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: این موضوع با رایزنی‌ها و اقدامات جدی فعالان صندوق به ثمر نشسته است.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعیین تکلیف 2400 میلیارد تومان از مطالبات صندوق بازنشستگی کشوری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات