مجوز واردات واگن دست دوم را اخذ می‌کنیم

استادلر در حالی چندی پیش مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا از ورود حدود ۳۰۰ دستگاه واگن دست دوم اروپایی خبر داده بود که روابط عمومی این شرکت با تاکید بر برنامه خرید واگن نو و دست دوم اعلام کرد: قطعا مجوزهای لازم برای ورود واگنهای دست دوم را اخذ می کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی شرکت حمل ونقل ریل رجا با ارسال نمابری به خبرگزاری تسنیم، اعلام کرد: رجا واگن دست دومی را وارد کشور نکرده بلکه در برنامه امسال خرید واگن نو و دست دوم با ترجیح واگن نو را قرار داده است که حتماً مجوز‌های مربوطه را از مراجع ذی‌ربط اخذ خواهد کرد.

این شرکت واگن دست دومی را از خارج وارد نکرده بلکه بر اساس برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری صورت گرفته به منظور تأمین و نوسازی ناوگان خود، 500 واگن مسافری نو و کمتر از نصف آن را واگن دست دوم خرید خواهد کرد که برای ورود آنها قطعا مجوزهای لازم را اخذ می‌کند.

این شرکت حتماً در قراردادهای خود ظرفیت تولیدکنندگان داخلی را مدنظر قرار داده و از امکانات آن شرکت‌ها برای تولید استفاده خواهد کرد، کما این که همه این شرکت‌ها با قراردادهای رجا تأسیس و ادامه فعالیت‌داده‌‌اند.

اما متأسفانه در سنوات اخیر به علت وضعیت اقتصادی کشور و عدم سفارش جدید، اغلب این کارخانجات دچار مشکلات جدی اقتصادی شده‌اند که سهامداران آن شرکت‌ها باید نسبت به حل آن اقدام کنند.

به گزارش تسنیم طی هفته های اخیر شماری از واگن سازان داخلی با انتقاد از ورود واگنهای دست دوم بعضا مستعمل از خارج توسط بهره برداران شبکه ریلی خواستار رسیدگی دولت به این مسئله و افزایش تعرفه واردات واگن شده اند.

از سوی دیگر شماری از شرکتهای حمل ونقل ریلی بی توجه به وضعیت نامناسب کارخانه های واگن سازی یا در حال ورود واگن از کشورهایی مانند آلمان هستند تا برنامه خرید واگن دست دوم از کشورهای اروپایی را در برنامه دارند.

چندی پیش (8 خردادماه 95) مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با بیان این‌که واگنهای دست‌دوم اروپایی جایگزین واگنهای 55 ساله رجا می‌شود به تسنیم گفته بود: حدود 300 دستگاه واگن با عمر بالای 45 سال داریم که آنها را با واگنهای دست‌دوم 15 تا 20 ساله جایگزین می‌کنیم.

سیدحسن موسوی نژاد در پاسخ به این پرسش که قرار است 200 دستگاه واگن دست دوم از چه کشوری وارد شود،‌ اظهار کرد: از کشورهایی که واگن‌های مناسب داشته باشند که بیشتر اروپایی‌ها هستند.

وی با یادآوری این‌که تعدادی واگن در شرکت رجا داریم که عمر بالای 50 سال دارند، افزود: سال گذشته 92 دستگاه واگن با عمر بالای 55 سال را از رده خارج کردیم.

وی با تاکید بر این‌که جای واگنهای فرسوده، واگن دست‌دوم وارد می‌کنیم، تصریح کرد: واگنهای با عمر بالای 45 سال را باید تا پایان امسال از ناوگان رجا خارج کنیم که حدود 300 دستگاه است، به جای این واگنها، واگنهای دست‌دوم با عمر 15 تا 20سال وارد کشور می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجوز واردات واگن دست دوم را اخذ می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات