2 نخبه مهاجر افغانستانی مهمان برنامه امشب «خندوانه»

خندوانه و مهاجرین برنامه پرطرفدار خندوانه امشب میزبان دو تن از نخبگان مهاجر افغانستانی است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، برنامه پرطرفدار خندوانه امشب میزبان دو تن از نخبگان مهاجر افغانستانی است.

حسیبا ابراهیمی بازیگر افغانستانی که با «چند متر مکعب عشق» شناخته و معرفی شد و «دکتر احمد شاه فرهت» پزشک افغانستانی متخصص کودکان مهمانان امشب خندوانه هستند.

همچنین در این برنامه جمعی از مهاجرین افغانستانی به عنوان مهمان حضور خواهند داشت.

برنامه «خندوانه» این روزها با استقبال قراوانی از جامعه ایرانی ومهاجر مواجه شده است. هر چند برخی از واکنش‌های شرم‌آور در شبکه‌های مجازی که هنوز در دوران جاهلیت پیش از تغییر به سر می‌برند،  موجبات ناامیدی برخی از انسان‌دوستان ایرانی و افغانستانی شد، اما واکنش اکثریت نزدیک به مطلق جامعه ایرانی و مهاجر به شدت امیدوارکننده و تاییدکننده آغاز این دوران بود.

خندوانه پیش از این نیز میزبان مهاجرین افغانستانی بوده است و توجه گردانندگان این برنامه به مهاجرین افغانستانی باعث شد تا جمعی از انها در بیانیه‌ای اینگونه نظر خودرا منعکس کنند:
«در تمام این سالها رسانه‌های ایرانی، مهاجرین افغانستانی را یا به شکلی مضحک و غیرواقعی و تمسخرآمیز نشان دادند و یا از آنها افرادی مجرم و ترسناک ساختند. اگر حرکت پیشرویی هم در این میان صورت گرفت مهاجرین را آدم‌هایی غرق شده در مصیبت و انبوه فرض گرفتند.

مهاجرین افغانستانی ایران، افرادی شریف، نجیب، امین و اخلاقمدار هستند. این چیزی است که در تمام این سالها از مجاورت و نزدیکی با آنها آموخته‌ایم و امروز اگر قرار باشد که رسانه‌ای واقعیت چهره مهاجرین را معرفی کند باید این تصویر واقعی را نشان دهد نه تصاویری که سالیان است تبدیل به کلیشه‌های ناروا و جعلی در رسانه‌ها شده بود.

اما امروز به یمن رخ دادن برخی اتفاقات مبارک، دوران تازه‌ای آغاز شده است. این روند از مدت‌ها پیش در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها مجازی و مکتوب آغاز شده بود؛ اما سرانجام دو روز پیش برنامه‌ای به نام «خنداونه» از تلویزیون ایران پخش شد که نقطه عطفی در روابط تاریخ دو ملت ایران و افغانستان بود.

آخرین اتفاقات شیرین رسانه‌ها، ساخت و پخش برنامه «خنداونه» و «ماه عسل» بود. دو برنامه‌ای که به خصوص در دومی، نمایش چهره‌ای واقعی از مهاجرین افغانستانی در ایران بود. چهره‌ای که در تمام این سالها پنهان نگه داشته بود و مسبب مصائب مختلفی برای آنها شده بود.

ما جوانان آرمانگرای ایرانی اعلام می‌کنیم که این بازگشت رسانه‌ها به مسیر اساسی عقلانیت و انسانیت، مسیر مبارکی است که تازه آغاز شده است و این روند رو به جلو با حمایت کامل نیروهای آرمانگرای انقلابی ایرانی به پیش خواهد رفت.»

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2 نخبه مهاجر افغانستانی مهمان برنامه امشب «خندوانه»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات