نارضایتی کمیسیون اروپا از آمریکا در مذاکرات پیمان تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک

اتحادیه اروپا آمریکا یک روزنامه اتریشی از نارضایتی روزافزون کمیسیون اتحادیه اروپا از تاکتیک ها و مواضع آمریکا در مذاکرات قرارداد تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک موسوم به تی تی آی پی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "دی پرسه"، کمیسیون اتحادیه اروپا این انتقاد را به واشنگتن وارد می کند که در مذاکرات درباره قرارداد تجارت آزاد اروپا-آمریکا موسوم به "تی تی آی پی" به جای اینکه به دنبال توافق باشد تنها تقاضاهای خود را ارائه می دهد.

به نوشته روزنامه اتریشی "دی پرسه"، در کمیسیون اتحادیه اروپا نارضایتی ها درباره تاکتیک مذاکرات آمریکا در گفتگوهای حدودا سه ساله درباره قرارداد تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک بلند تر می شود.

جمعه گذشته از کابینه "فیل هوگان"، کمیسر کشاورزی اتحادیه اروپا ایمیلی به سفرای اتحادیه اروپا در 28 کشور عضو این اتحادیه فرستاده شد که در آن به آمریکا ( بخصوص سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا) این انتقاد وارد شده بود که حقایق را تحریف می کند.

بر این اساس واشنگتن می خواهد امتیازات کشاورزی اتحادیه اروپا را بدون اینکه رعایت حال این اتحادیه را در این مسئله کند بگیرد.

محتوای ایمیل کمیسیون اتحادیه اروپا به سفرای کشورهای عضو از اختلافات بین اروپا و آمریکا در زمینه های مختلف بخصوص بخش کشاورزی خبر می داد.

نتایج یک بررسی موسسه هلندی  Ecorys که به سفارش کمیسیون اتحادیه اروپا انجام شده است  نیز نشان می دهد که دستاوردهای این پیمان تجارت آزاد برای سراسر اتحادیه اروپا به یک اندازه نخواهد بود.

بر این اساس اروپای قدیم که شامل غرب اروپا می شود از تی تی آی پی سود بیشتری خواهد برد و سود های این پیمان تجاری در مرکز و شرق اروپا کم تر خواهد بود.

انتهای پیام/   

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نارضایتی کمیسیون اروپا از آمریکا در مذاکرات پیمان تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات