ایران یکی از "کم‌کارترین دولت‌ها در مقابله با برده‌داری" / وجود بیش از 45 میلیون برده در جهان؛ هم اکنون (+نقشه و نمودار)

تازه ترین و سومین گزارش شاخص جهانی "برده داری" مدرن در سال 2016 انتشار یافته است.وجود بیش از 45 میلیون برده در جهان در سال 2016 (+نقشه و نمودار)

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه استرالیایی " سیدنی مورنینگ هرالد" بر اساس نتایج  تازه ترین گزارش شاخص جهانی برده داری بیش از 45.8 میلیون نفر در سراسر جهان در شرایط بردگی مدرن به سر می برند.  

در این گزارش کشورهای آسیایی از جمله ایران به کم کاری در برابر پدیده هایی چون  قاجاق انسان ، کار اجباری ، ازدواج اجباری، استثمار جنسی – تجاری و استفاده از انسان ها در ازای بدهی مالی و تسویه حساب به عنوان شاخص های ارزیابی پدیده برده داری مدرن ، متهم شده اند.

این گزارش از سوی بنیاد استرالیایی " Walk Free Foundation"  - بنیاد خیریه ای که توسط اندرو فارست ثروتمند معدنکار استرالیایی و همسرش نیکولا بنیانگذاری شده است– منتشر شده و سومین گزارش از وضعیت این نوع برده داری مدرن در جهان محسوب می شود.

این گزارش 160 کشور و حوزه قضایی را بر اساس شاخص های مطالعاتی خود رتبه بندی کرده و برای ارایه این گزارش بیش از 42 هزار مصاحبه به 53 زبان در 25 کشور دنیا انجام شده است.

12 کشور غالبا آسیایی که در آنها بیش از 500 هزار نفر در شرایط بردگی زندگی می کنند

وجود بیش از 45 میلیون برده در جهان در سال 2016 (+نقشه و نمودار)

کشورهایی که برای تهیه این گزارش از آنها مصاحبه انجام شده 44 درصد از جمعیت کره زمین را پوشش می دهند.

بر اساس این گزارش کشورهای آسیایی در صدر کشورهایی قرار دارند که در آنها پدیده برده داری مدرن رواج بیشتری دارد. 58 درصد از برده های مدرن در جهان در 5 کشورآسیایی قرار دارند که تعداد آنها 26.6 میلیون نفر برآورد شده است.

کشور هند در صدر لیست قرار دارد که در آن 18 میلیون و 350 هزار نفر در شرایط برده مدرن هستند. چین در رده دوم است و با 3.39 میلیون نفر در جایگاه بعدی قرار دارد و پس از این دو کشور، کشورهای پاکستان، بنگلادش و ازبکستان به ترتیب با 2.13 ، 1.53 و 1.23 میلیون نفر در جایگاه سوم تا پنجم قرار گرفته اند.

نقشه جهانی پراکندگی بردگی مدرن در میان کشورهای مختلف در 5 قاره جهان. نقاط قرمز کانون برده داری مدرن و نقاط سبز مناطق عاری از این پدیده است.

وجود بیش از 45 میلیون برده در جهان در سال 2016 (+نقشه و نمودار)

کشور کره شمالی با دارا بودن 4.37 درصد از جمعیت خود در زمره برده های مدرن بیشترین درصد جمعیتی برده را در میان کشورهای جهان دارد.

این کشور همچنین در رده بندی اقدام دولت ها برای مقابله با پدیده برده داری مدرن از میان 161 کشور و جوزه قضایی در رده 157 قرار دارد.

در این گزارش ایران نیز به عدم واکنش کافی و مناسب به پدیده برده داری مدرن متهم شده و در میان 10 کشور کم کار (از 161 کشور) در زمینه مقابله با پدیده برده داری مدرن قرار گرفته است.

برده داری مدرن در تعریف بنیاد مزبور استرالیایی به شرایطی اطلاق شده است که در آن نیروی کار یک فرد بدون خواست و اراده خود او از طریق ابزارهایی چون خشونت، تهدید، فریب، اجبار و سوء استفاده از قدرت مورد بهره برداری یک فرد یا سازمان قرار می گیرد.


[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران یکی از "کم‌کارترین دولت‌ها در مقابله با برده‌داری" / وجود بیش از 45 میلیون برده در جهان؛ هم اکنون (+نقشه و نمودار)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات