پروژه آزادراه شیراز به اصفهان دو سال راکد بود

به گزارش خبرنگار مهر، خداداد مقبلی ظهر سه شنبه در اولین نشست خبری خود در استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه به چه دلیل پروژه آزاد راه شیراز به اصفهان طی دوسال گذشته تنها ۳۰ درصد پیشرفت اعلام می شود، یادآور شد: این پروژه طی دو سال گذشته راکد بوده و کار خاصی بر روی آن انجام نمی شده.

وی ادامه داد: این پروژه مشارکت دولت و بخش خصوصی بود اما پیمانکار مربوطه توان مالی انجام این پروژه را ندارد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به اینکه ظرفیت مالی و توان پیمانکار در اول پروژه مد نظر قرار داده شده بود، گفت: این پیمانکار در زمان واگذاری پروژه توان انجام کار را داشته اما طی چند سال گذشته پیمانکار کارهای دیگری را نیز شروع کرده که باعث کاهش حرکتی در این پروژه شده است.

مقبلی تاکید کرد: طی دو ماه گذشته جلسات مختلفی با حضور پیمانکار برگزار شده و تصمیمات مناسبی نیز گرفته شد که به موقع اعلام می شود.

وی در پاسخ به سخنان خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه مسئولین گذشته با اعلام زمان پایان پروژه ژست فعالیت گرفته بودند، گفت: در حال حاضر استاندار فارس جلسات متعددی را با وزارتخانه برگزار کرده و تلاش می کند که هرچه سریعتر وضعیت این پروژه ساماندهی شود.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس ادامه داد: طی دو ماه گذشته برخلاف روند گذشته ما در استان نیز بر این پروژه نظارت داریم و برنامه ریزی های مختلفی را در این راستا خواهیم داشت و امیدوارم طی سال جاری و آینده شاهد پیشرفت ۶۰ درصد باشیم.

مقبلی با اشاره به وضعیت راه های استان فارس نیز گفت: در فارس ۲۳ هزار و ۷۷۸ کیلیومتر راه نیازمندیم که از این میزان ۱۵ هزار و ۸۴۳ کیلومتر ساخته شده، ۲۰۰۹ کیلیومتر در حال ساخت است و ۵۹۲۶ کیلومتر دیگر نیازمند هستیم.

وی افزود: در خصوص راه های همسنگ با کشور استان فارس ۱۱ درصد کل را که شامل ۴۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر است را در اختیار دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به اینکه در بحث تصادفات جاده ای ایام نوروز استان فارس رتبه اول را در کشور داشت، گفت: هرچند که در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش ۲۱.۷ درصدی بودیم اما باز هم باید تلاش و برنامه ریزی بیشتری داشت.

مقبلی تاکید کرد: در هیچ تصادف جاده ای عامل اصلی جاده نبوده است.

وی در پاسخ به سان سئوال که به چه دلیل جشن پایان اجرای راه های روستایی در فارس گرفته شده اما همچنان راه های روستایی فارس نیازمند احداث است، گفت: از اینکه جشن پایان افتتاح راه های روستایی در فارس گرفته شده بی اطلاع هستم اما جای تعجب دارد زیرا همچنان روستاهای استان فارس به ایجاد راه احتیاج دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت مسکن مهر در استان نیز گفت: ۱۱۲ هزار و ۶۰۵ واحد مسکن مهر تعهد استان فارس بوده که از این میزان ۵۱ هزار و ۴۵۲ واحد مربوط به شمال استان و ۷ هزار و ۳۹۶ واحد نیز مربوط به حوزه لارستان است.

مقبلی تصریح کرد: ۲۳ هزار و ۸۷۳ واحد در شهر صدرا و همچنین ۲۹ هزار و ۸۸۴ واحد نیز مربوط به بنیاد مسکن بوده که تاکنون ۹۰ درصد کل ساخته شده است.

وی افزود: طی برنامه ریزی های انجام شده امیدوارم طی سال جاری مابقی مسکن مهر استان فارس تحویل داده شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه آزادراه شیراز به اصفهان دو سال راکد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات