توضیحات شرکت گاز درباره یک خبر/ فایل صوتی مدیرعامل منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران با ارسال نامه‌ای تحت عنوان «تکذیبیه» با امضای مجید بوجارزاده به خبر مستند خبرگزاری مهر مبنی بر «مذاکرات گازی ایران و اعراب خلیج‌فارس متوقف شد» واکنش نشان داد.

در این نامه آمده است: «احتراما، عطف به مطلب مندرج در آن خبرگزاری با عنوان «مذاکرات گازی ایران و اعراب خلیج‌فارس متوقف شد» در تاریخ دوشنبه ۹۵.۳.۱۰ با شناسه خبر ۳۶۷۱۵۰۹ ضمن تکذیب مطلب مذکور باستحضار می‌رساند تاکنون هیچ مطلبی در خصوص توقف روند مذاکرات گازی با کشورهای عربی توسط جناب آقای مهندس عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل این شرکت عنوان نشده و اصولا انجام مذاکرات و انعقاد قراردادهای گازی در حوزه وظایف این شرکت نبوده و توسط وزارت نفت صورت می‌پذیرد. بنابراین استفاده از جمله معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران «با تایید توقف روند مذاکرات ایران با برخی از کشورهای عربی برای فروش گاز گفت...» صحیح نبوده و تکذیب می‌گردد.

مزید اطلاع مطلب اعلام شده مربوط به مصاحبه‌ای است که یک ماه پیش و در ایام نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی انجام گرفته و استفاده از آن پس از یک ماه و در شرایط خاص کنونی کشور با تیتر و عنوان کلی، کاملا غیر‌حرفه‌ای می‌باشد.»

توضیحات خبرگزاری مهر به همراه فایل صوتی

روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در حالی در بخش اول توضیحات خود مدعی تکذیب شده و تاکید می‌کند که «تاکنون هیچ مطلبی در خصوص توقف روند مذاکرات گازی با کشورهای عربی توسط جناب آقای مهندس عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل این شرکت عنوان نشده است.» که فایل صوتی این گفتگو با خبرنگاران متعاقبا منتشر شده که این سند ادعای رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران را کاملا رد می‌کند.

*در این فایل صوتی حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ابتدا درباره توقف مذاکرات گازی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، می گوید: «صحبت های زیادی شده است، به هر صورت شرایطی که با عربستان پیش آمده برخی از کشورهای عربی جنوب که گاز ندارند نگران شده اند که با ایران مذاکره کنند. کشورهای عربی که گاز ندارند و علاقه دارند که از ایران گاز بخرند، اگر شرایط به ضرر آنها تمام شود و عربستان کلی به آنها خسارت می زند.»

*عراقی سپس در پاسخ به این پرسش که شنیده می شود کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس به دلیل شرایط خاص سیاسی با عربستان مذاکرات گازی با ایران را متوقف کرده اند، آیا این موضوع را تایید می کنید؟ می گوید: «بله الان متوقف شده، معمولا زمان می برد که دوباره شروع شود.»

برای دریافت فایل صوتی اظهارات عراقی که روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران آن را تکذیب می‌کند، «اینجا» را کلیک کنید.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توضیحات شرکت گاز درباره یک خبر/ فایل صوتی مدیرعامل منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات